Według CEO Huawei ekrany QHD to głupota!

Według CEO Huawei ekrany QHD to głupota!

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Według CEO Huawei ekrany QHD to głupota! Chińskie Smartfony

Jeśli śledzicie uważnie nowości technologiczne to na pewno zauważyliście, że nowy trendem staje się powoli pogoń za coraz większymi rozdzielczościami wyświetlaczy. FullHD jest już standardem w topowych phabletach, więc wiele firm chce się jakoś wyróżnić w tym elemencie. Oppo Find 7 ma 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, a nadchodzący LG G3 ma również zostać w taki wyposażony. Ceo Huawei powiedział otwarcie: „To głupota”.

Na ostatniej konferencji w Paryżu, gdzie został zaprezentowany Huawei Ascend P7 CEO chińskiej firmy, Richard Yu, został zapytany o kilka rzeczy przez ekipę TechRadar. Powiedział on, że rozdzielczość QHD jest bez sensu w smartfonach i phabletach, ponieważ nasze oczy i tak nie będą w stanie zauważyć różnicy w stosunku do ekranów FullHD.  Stwierdził on również, że mogliby zastosować taki ekran w ich urządzeniach, ale nie daje on nic w zamian. Poza tym cena urządzenia by wzrosła, a czas pracy na jednym ładowaniu byłby krótszy. Według CEO Huawei takie ekrany to na razie głupota. Na razie Chińczycy chcą się skupić na bateriach i inteligentnych urządzeniach, jak zegarki i opaski.

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o suche fakty to takie rozdzielczości robią wrażenie, ale na razie nie mają one większego sensu. W wielu smartfonach cały dzień bez ładowania, to nie lada wyzwanie, więc obciążanie go większa rozdzielczością, której nie zobaczymy, to rzeczywiście głupota. A co Wy sądzicie o słowach szefa Huawei?

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona