Według CEO Huawei ekrany QHD to głupota!

AscendP7-HandsOn-04-578-80

Jeśli śledzicie uważnie nowości technologiczne to na pewno zauważyliście, że nowy trendem staje się powoli pogoń za coraz większymi rozdzielczościami wyświetlaczy. FullHD jest już standardem w topowych phabletach, więc wiele firm chce się jakoś wyróżnić w tym elemencie. Oppo Find 7 ma 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, a nadchodzący LG G3 ma również zostać w taki wyposażony. Ceo Huawei powiedział otwarcie: „To głupota”.

Na ostatniej konferencji w Paryżu, gdzie został zaprezentowany Huawei Ascend P7 CEO chińskiej firmy, Richard Yu, został zapytany o kilka rzeczy przez ekipę TechRadar. Powiedział on, że rozdzielczość QHD jest bez sensu w smartfonach i phabletach, ponieważ nasze oczy i tak nie będą w stanie zauważyć różnicy w stosunku do ekranów FullHD.  Stwierdził on również, że mogliby zastosować taki ekran w ich urządzeniach, ale nie daje on nic w zamian. Poza tym cena urządzenia by wzrosła, a czas pracy na jednym ładowaniu byłby krótszy. Według CEO Huawei takie ekrany to na razie głupota. Na razie Chińczycy chcą się skupić na bateriach i inteligentnych urządzeniach, jak zegarki i opaski.

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o suche fakty to takie rozdzielczości robią wrażenie, ale na razie nie mają one większego sensu. W wielu smartfonach cały dzień bez ładowania, to nie lada wyzwanie, więc obciążanie go większa rozdzielczością, której nie zobaczymy, to rzeczywiście głupota. A co Wy sądzicie o słowach szefa Huawei?

Źródło