Warcraft 2

Fani chcą odtworzyć Warcraft 2 na silniku Warcraft 3: Reforged. Cztery misje są już dostępne

Chronicles of the Second War to inaczej Warcraft 2: Tides of Darkness, a Warcraft 3: Reforged to inaczej „porażka, którą wszyscy jeszcze pamiętamy”. Ale! Może wreszcie na coś się przyda, a skorzystają z tego wieloletni gracze jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii gier strategicznych na PC.

Reklama

Wystarczyło, że zebrało się pięciu fanów z jednym marzeniem, które zrodziło się już przy okazji oryginalnego Warcraft 3. Jednak dopiero premiera edycji Reforged rozpaliła w nich to, co konieczne, a my dzięki temu będziemy mieć szansę zagrać w Warcraft 2 w nowej oprawie.

Warcraft 3: Reforged

Reforged to remake Warcraft 3: Reign of Chaos wraz z rozszerzeniem The Frozen Throne. Całość nie spotkała się z najlepszymi opiniami, choć nadzieje były wielkie. Blizzard Entertainment generalnie ma złą passę, jeśli chodzi o opinię fanów na temat firmy, ale chęć odświeżenia znanej gry strategicznej, która do dziś cieszy się popularnością, mogła być strzałem w dziesiątkę.

Warcraft 3
A miało być tak pięknie (fot. Warcraft 3: Reforged)

Ale nie była. Między innymi dlatego, że ostatecznie gra nie wyglądała najlepiej. Przede wszystkim borykała się z wieloma problemami technicznymi. Na taką skalę, że nawet podczas oficjalnego turnieju doszło do rozłączenia się graczy. Nie pokrywała się również z zapowiedziami – zabrakło odświeżonych przerywników filmowych. Powodów do narzekań było więcej. Jeżeli Warcraft 3: Reforged miał jakieś plusy, to był to po prostu Warcraft 3.

Chronicles of the Second War: Tides of Darkness

Mimo to znalazły się osoby, które skorzystają z możliwości Warcraft 3: Reforged. Chronicles of the Second War: Tides of Darkness jest projektem, który ma odtworzyć kampanię Warcraft 2 na wspomnianym remake’u. Będzie to oczywiście znane doświadczenie, ale wraz z nim przyjdzie sporo zmian.

Przede wszystkim fanowski projekt skorzysta z mechanik Warcrafta 3 nie zabraknie zadań pobocznych. Zadbano także o własnej roboty nowe modele dla większości jednostek i budynków. I co najważniejsze, usłyszymy głosy postaci.

Chronicles of the Second War: Tides of Darkness nie jest jeszcze w pełni ukończone, ale mamy możliwość zagrać już w cztery misje. Znajdziemy je pod tym adresem. Należy pamiętać, że może się wiele zmienić w finalnej wersji gry.

Gdybym miał cofnąć swój refund wersji Reforged, to tylko dla takich inicjatyw jak ta.

Zobacz też: