Walka wieczoru: Apple iOS vs Windows 8 (wideo) - Tabletowo.pl

Walka wieczoru: Apple iOS vs Windows 8 (wideo)

Tabletowo.pl Walka wieczoru: Apple iOS vs Windows 8 (wideo) Apple Nowości Porównania

Ekipie The Verge udało się zdobyć tablet Samsung 7 Slate z oprogramowaniem Windows 8 Consumer Preview i porównać go z Apple iPadem 2 działającym w oparciu o system operacyjny iOS w wersji 5.0.1. Oba urządzenia reprezentują zupełnie inne podejście do interakcji użytkownika z interfejsem: podczas gdy iOS stawia na intuicyjną naturalność, Windows 8 szokuje nowoczesnością i wyjątkową prostotą.

W nagranym przez The Verge filmie porównano podstawowe elementy interfejsu systemów iOS i Windows 8 oraz działanie i zachowanie niektórych aplikacji i wielozadaniowości. Wyraźnie widać, że w Windows 8 ogromną rolę odgrywają wykonywane jednym palcem gesty, które używane są do przełączania się pomiędzy otwartymi programami, przewijania kafelków ekranu głównego i przeglądania stron internetowych. W przypadku systemu iOS, gesty pozwalają na szybsze i bardziej intuicyjnie korzystanie z wielozadaniowości, lecz w tym celu należy używać przynajmniej czterech palców.

Na wideo pokazano również różnice pomiędzy interfejsem podstawowych aplikacji pokroju przeglądarki internetowej i kalendarza. W Windows 8 programy te utrzymują minimalistyczny, kafelkowy styl Metro UI, podczas gdy w iOS ich elementy przypominają swoje rzeczywiste odpowiedniki (np. papierowy kalendarz ścienny).

Apple iPad wraz systemem iOS dotychczas niepodzielnie rządził na rynku tabletów internetowych. Nie potrafiły mu zagrozić urządzenia z Androidem, Playbook OS i WebOS, lecz Windows 8, dzięki idealnej równowadze pomiędzy aspektami rozrywkowymi i biznesowymi oraz innowacyjnemu interfejsowi, ma ogromną szansę, by wbić mu metaforyczny nóż w żebra. Aby tak się stało, producenci muszą stworzyć ekosystem i rozpocząć sprzedaż tabletów atrakcyjnych nie tylko technicznie, ale również cenowo.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona