Wacom Bamboo Stylus pocket: nowe piórko dla iPadów i tabletów z Androidem

W dobie superczułych ekranów dotykowych rysiki mogą wydawać się zbędnymi dodatkami, ale wciąż są bardzo popularne i nie przestają ewoluować. Bamboo Stylus pocket, nowo zaprezentowane na targach Photokina 2012 piórko firmy Wacom, jest tego najlepszym dowodem. Jak sugeruje nazwa, akcesorium jest kieszonkowe, mobilne i kompaktowe. Po wsunięciu części zawierającej końcówkę, rysik mierzy zaledwie 9,3 cm.

Miniaturyzacja rozmiarów nie przełożyła się na gorszą funkcjonalność. Bamboo Stylus pocket został wyposażony w dwie stalówki o średnicy 6 mm: miękką i twardą. Miękka przypadnie do gustu tym, którzy chcą kłaść mniejszy nacisk na ekran, natomiast twarda spodoba się zwolennikom stanowczego, szybkiego pisania lub rysowania. Ponadto, Bamboo Stylus pocket jest pierwszym piórkiem mogącym pochwalić się obecnością wejścia słuchawkowego na skuwce. Bynajmniej nie służy ono podłączeniu ulubionego sprzętu grającego, a przymocowaniu do tabletu lub smartfonu. Dzięki temu dodatkowi, akcesorium nigdy się nie zgubi i zawsze będzie w zasięgu ręki.

Podobnie jak pozostałe piórka z serii Bamboo Stylus, pocket cechuje się nowoczesnym, eleganckim wzornictwem, na które składa się korpus z chromowanego metalu i miękkie, wymienne uchwyty w trzech kolorach: srebrnym, niebieskim i czerwonym.

Wacom Bamboo Stylus pocket został wyceniony na 34,90 euro i jest dostępny na stronie producenta. Postaramy się o egzemplarz testowy i opublikujemy recenzję najmłodszego członka rodziny Bamboo Stylus. Co o nim sądzicie?

źródło: notatka prasowa