Ważne

Wacom prezentuje stylus Bamboo Duo

Właśnie otrzymałem informację prasową o premierze drugiej generacji popularnego rysika dla tabletów wyposażonych w ekrany pojemnościowe – Wacom Bamboo Stylus Duo. Ta długa nazwa kryje dobrze znany i lubiany stylus Wacom Bamboo, lecz wyposażony długopis atramentowy służący do pisania na papierze. Podczas gdy dedykowana ekranom dotykowym miękka końcówka umieszczona jest na jednej stronie rysika, na drugiej widnieje długopis ukryty pod elegancką skuwką.

Wamcom Bamboo Duo wydaje się być idealnym akcesorium dla wszystkich, którzy chcą pisać lub rysować bez względu na okoliczności. Miękka końcówka rysika będzie odpowiednia do szybkich szkiców tworzonych na tablecie, podczas gdy atramentowy długopis przyda się do podpisywania niecierpiących zwłoki dokumentów.

Dla znawców tematu mamy garść informacji technicznych. Gumowa końcówka piórka jest wymienna i mierzy 6 mm, podczas gdy średnica stalówki długopisu wynosi 0,7 mm. Waga rysika wynosi równe 24g, czyli stosunkowo niewiele. Bamboo Duo jest niezwykle eleganckim akcesorium. Na jego wzornictwo składa wysokiej jakości chromowany metal o satynowej fakturze i czarno-platynowej barwie.

Wacom Bamboo Duo pojawi się na półkach sklepowych w maju w cenie 39,90 EUR (z VAT).

Wraz z premierą Wacom Bamboo Duo ujawniono, że w maju bieżącego roku w sklepie Google Play pojawi się dedykowana rysikowi aplikacja Bamboo Paper, która dotąd dostępna była tylko w Apple AppStore. Więcej na jej temat przeczytacie w mojej recenzji, natomiast informacje dotyczące pierwszego piórka Bamboo uzupełnicie czytając jego test.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • miko

  artykuł przypomina reklamę.

  • JohnyB

   Przecież to jest reklama :)

 • Marcel

  A propo aplikacji do rysowania. Od nie długiego (ok. 2 tygodnie) czasu mam tablet Sony S i nie mogę na niego znaleźdź na niego aplikacji do rysowania. Może ktoś ma tablet z Androidem 3.x i wiem jaki jest dobry darmowy program?

 • Marcel

  *wie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona