W ubiegłym miesiącu już milion osób używało Gear VR

Rynek gogli VR rozwija się bardzo dynamicznie. Urządzenia te cieszą się szybko rosnącą popularnością i nie da się nie zauważyć, że na rynku dostępna jest już ich cała masa. Zdaje się więc, że klienci pokochali wirtualną rzeczywistość. Ciekawych danych na ten temat dostarczył nam Max Cohen z Oculusa.

Otóż okazuje się, że w ubiegłym miesiącu już około milion osób „bawiło” się (stworzonymi razem z Samsungiem) Gear VR. Dodał też, że przeciętny użytkownik korzystał z nich średnio przez 25 minut dziennie, codziennie. Jest to całkiem niezły wynik, jak na możliwości tego sprzętu. Zwłaszcza, że technologia ta dopiero się rozwija i ilość kontentu jest ograniczona (aczkolwiek baza szybko się poszerza).

Milion użytkowników naprawdę robi wrażenie. Pojawia się jednak kilka niewiadomych. Max Cohen nie zdradził, ile dokładnie egzemplarzy Gear VR zostało sprzedanych oraz czy wzięto pod uwagę również powracających userów, czy tylko nowych. Nie wiemy też, ile jest tych przeciętnych, którzy korzystali z gogli przez 25 minut dziennie każdego dnia.

Bardzo ciekawe w tym wszystkim zastanawiające jest to, ile osób kupiło osobno Gear VR, a ile dostało je w gratisie razem z Galaxy S7 lub Galaxy S7 Edge, zamówionymi w przedsprzedaży. Nikt (jeszcze?) nie prowadzi statystyk, podsumowujących sprzedaż gogli wirtualnej rzeczywistości. Myślę jednak, że biorąc pod uwagę, jak dynamicznie rozwija się ten segment, jest to tylko kwestią czasu.

Źródło: re/code przez SamMobile