W skrócie: Sukces Asusa, ekrany 8K dla tabletów i Samsung Galaxy View w FCC 20

W skrócie: Sukces Asusa, ekrany 8K dla tabletów i Samsung Galaxy View w FCC

Ostatnie miesiące są bardzo dobre dla Asusa – firma wciąż notuje spore wzrosty, dzięki wszystkim modelom z serii Zenfone. Z kolei w JDI, Sharp oraz Ortus trwają zaawansowane prace nad wyświetlaczami o rozdzielczości 8K. Żeby tego było mało, Samsung Galaxy View zawitał do FCC, dzięki czemu ostatecznie poznaliśmy jego specyfikacje i wymiary jego obudowy.

Sukces Asusa

W gamie Tajwańczyków znajdziemy wiele modeli serii Zenfone: 2 (w wielu różnych wariantach), 2 Laser, 2 Deluxe, Zoom i inne. Tak naprawdę trudno połapać się w poszczególnych przedstawicielach tej rodziny urządzeń. Warto w tym miejscu dodać, że w przyszłym roku Asus zaprezentuje nam siedem kolejnych modeli, co już potwierdził oficjalnie CEO firmy.

Sprzedaż telefonów przez tą firmę z Tajwanu można śmiało nazwać drogą od zera do bohatera. W pierwszym kwartale 2014 sprzedali zaledwie 10 tysięcy swoich smartfonów, a przez cały ten rok zamierzają dostarczyć klientom aż 30 milionów egzemplarzy Zenfone’ów. Niewątpliwie strategia wypuszczenia na rynek wielu modeli jednej rodziny okazała się strzałem w dziesiątkę. Jestem ciekaw, jak wypadną na tle konkurentów z Państwa Środka i o ile będą lepsi od HTC.

Ekrany 8K

Aktualnie w naszych urządzeniach mobilnych najczęściej mamy do czynienia z wyświetlaczami o rozdzielczości 2K. Oczywiście firmy powoli starają się tworzyć ekrany oraz materiały w 4K, ale Japończycy na czele z Sharpem, JDI oraz Ortusem planują już 8K. Wszystko z myślą o igrzyskach olimpijskich w Tokio, które odbędą się w 2020 roku, a mają być transmitowane właśnie w rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli. Zobaczymy, czy producenci będą chcieli spopularyzować na całym świecie ten standard.

Samsung Galaxy View w FCC

Niedawno Samsung Galaxy View SM-T677A, czyli wersja przeznaczona dla amerykańskiego operatora AT&T, trafił do FCC. Dzięki temu wiemy już, że jego wymiary będą wynosić dokładnie 513 x 447 x 272 mm. W dodatku potwierdziły się informacje, że ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli wyróżni się przekątną aż 18,5 cala.

samsung-galaxy-view-fcc

Całość będzie napędzana przez ośmiordzeniowy układ Exynos 7580 1,6GHz z grafiką ARM Mali T720 oraz 2 GB RAM, podczas gdy na nasze dane otrzymamy dokładnie 32 GB pamięci wbudowanej. Sporym zawodem jest fakt, że preinstalowany będzie Android 5.1.1 Lollipop, a nie 6.0 Marshmallow, z nakładką Touchwiz. Co ciekawe, Galaxy View zaoferuje głośniki stereo, które zostaną umieszczone w niezbyt fortunnych miejscach, bo po bokach tylnego panelu tabletu. Nieopodal nich pojawi się również specjalna „nóżka”. Koreańczycy zapowiedzieli oficjalną premierę na listopad. Mimo sporych rozmiarów, urządzenie będzie miało baterię o pojemności zaledwie 5700 mAh. Cena póki co pozostaje bliżej nieznana.

źródło: JDI przez Japan Times, Engadget ; Master Herald przez Android Headlines; FCC przez Phone Arena