Ważne

Samsung Galaxy View ponownie zdradza swoje parametry – duży ekran, mała bateria

Samsung oficjalnie zapowiedział nadchodzący model Galaxy View już na początku września podczas trwania berlińskich targów IFA 2015. Wówczas także zobaczyliśmy pierwszą oficjalną grafikę promocyjną. Z czasem w sieci pojawiały się kolejne informacje na temat specyfikacji tego olbrzymiego tabletu z 18,4-calowym ekranem, które teraz się potwierdzają.

Samsung Galaxy View nie będzie urządzeniem dla każdego – jego zastosowanie ograniczy się do np. użytku domowego w roli zastępczego telewizora czy też służbowego jako tablet do wyświetlania chociażby projektów. Wyświetlacz o przekątnej 18,4 cala wyróżni się rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. SM-T760 zostanie wyposażony w Exynosa 7580, który składa się z ośmiu rdzeni ARM Cortex A53 1,6GHz i grafiki ARM Mali T720.

Dopełnieniem tego przeciętnego SoC będą 2 GB RAM. Cóż, nie zapowiada się demon szybkości ani płynności, ale taki duet powinien pozwolić na w miarę sprawną pracę w trybie wielu okien. Producent zadba również o obecność 32 GB pamięci wbudowanej. Co warto nadmienić, Galaxy View będzie miał jedynie przednią kamerkę 2 Mpix, nie pojawi się w nim aparat główny, jak wskazywały na to pierwsze doniesienia. W sumie trudno sobie wyobrazić fotografowanie w plenerze takim urządzeniem.

samsung-galaxy-view

Teraz dowiedzieliśmy się także, że Galaxy View będzie zasilane przez baterię o pojemności, uwaga, uwaga, 5700 mAh. Niewiele większe ogniwo możemy znaleźć w Tab S2 9.7 (dokładnie 5870 mAh). Mam nadzieję, że w praktyce nowy tablet będzie mógł działać więcej niż 5-6 godzin z dala od ładowarki. Nieocenione okażą się energooszczędny procesor i niska rozdzielczość wyświetlacza, które być może pozwolą uzyskiwać zadowalające czasy pracy.

Niewątpliwie rynek olbrzymich tabletów powoli będzie się rozrastał. W ostatnim czasie poznaliśmy choćby Alcatela OneTouch Xess z 17,3-calowym ekranem, ale możemy spodziewać się kolejnych podobnych premier w najbliższych miesiącach. Sam Samsung Galaxy View ma pojawić się już w listopadzie.

źródło: @evleaks przez Pocketnow

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona