W skrócie: Samsung pracuje nad nowym procesorem dla mid-endów, prawdopodobna cena OnePlus X

Odkąd Samsung wszedł na rynek procesorów, radzi sobie na nim coraz lepiej. Jego układy są obecnie o wiele wydajniejsze od konkurencji. Teraz Koreańczycy stworzą również Exynosa, który znajdzie zastosowanie w smartfonach ze średniej półki cenowej. Tej samej, do której należy OnePlus X.

Reklama

Samsung pracuje nad nowym procesorem dla mid-endów

Samsung pracuje już nad dwoma flagowymi procesorami: Exynos 8890 i poprawioną wersją 7420 (który napędza wszystkie tegoroczne high-endy Koreańczyków), czyli 7422. Oba układy, według najnowszych plotek, mają znaleźć się w Galaxy S7. Dla przypomnienia – wariant z Exynosem 8890 miałby trafić do Europy i Azji Południowo-Wschodniej (Korea Południowa i Japonia), zaś ten z 7422 – do Indii.

Reklama

Samsung ma już doświadczenie w tworzeniu bardzo wydajnych procesorów z najwyższej półki. Teraz może wykorzystać je, aby wyprodukować równie świetny układ, który znajdzie zastosowanie w smartfonach ze średniej półki cenowej. Mowa tu konkretnie o Exynosie 7880. Według serwisu źródłowego przeznaczony będzie on dla modeli „premium”, czyli zapewne przede wszystkim dla serii A. Koreańczycy mają szansę przełamać duopol stworzony przez Qualcomma i MediaTeka, jeśli stworzą naprawdę wydajny procesor w swojej klasie (a istnieje duża szansa, że tak się stanie).

Prawdopodobna cena OnePlus X

Premierę OnePlus X zapowiedziano na 29 października. Tego dnia poznamy trzeci już smartfon w portfolio Chińczyków. Jednak w przeciwieństwie do swoich braci, nie będzie nosił miana „zabójcy flagowców”. Bardziej niż na specyfikacji technicznej, skupiono się tym razem na aspektach wizualnych. Trzeba też przypomnieć, że OnePlus X wyposażono przede wszystkim w mniejszy, „zaledwie” 5-calowy ekran.

W związku ze słabszą (ale nie słabą) specyfikacją, smartfon ulokuje się na średniej półce cenowej. Potwierdza to przeciek, z którego wynika, że w Chinach przyjdzie za niego zapłacić 1399 juanów chińskich, co w przeliczeniu daje około 840 zł. Spodziewać się więc można, że w Polsce wyceniony zostanie na około 1100 zł. To bardzo atrakcyjna cena, jak za parametry, jakie ma zaoferować OnePlus X.

Źródło: SamMobile, GSMArena