W skrócie: Prezentacja matrycy BRITECELL, akcesoria do Galaxy S7 oraz nowy model z Tizenem

Samsung oficjalnie zaprezentował nową matrycę dla urządzeń mobilnych, która zagości w najbliższym roku we wszystkich topowych urządzeniach Koreańczyków. Oczywiście producent podzielił się z nami kilkoma informacjami technicznymi na jej temat. Poza tym dowiedzieliśmy się już jakie akcesoria będą dostępne dla Galaxy S7. Gdyby tego było mało, szykowany jest nowy model z wyższej półki, który będzie działał pod kontrolą… Tizena.

Samsung zaprezentował nową matrycę BRITECELL

Technologia BRITECELL stanowi rozwinięcie ISOCELL – wszystkie piksele są oddzielone od siebie dodatkową fizyczną barierą, dzięki czemu wykonywane zdjęcia są lepiej doświetlone oraz lepiej odwzorowują naturalne barwy. Rzecz jasna takie rozwiązanie poprawia również jakość fotografii nocnych. Jestem ciekaw, jaki będzie progres względem tegorocznych modeli.

samsung-britecell

BRITECELL wprowadza również zmianę na minus. Otóż rozmiar pojedynczego piksela zmniejszył się z 1,12 do zaledwie 1 mikrona – podobno nie odbije się to negatywnie na możliwościach aparatu w słabych warunkach oświetleniowych. Zapewne tym razem Samsung postawi już na f/1.8 lub nawet f/1.7. Koreańczycy pokazali również dlaczego, zmniejszenie fizycznego rozmiaru matrycy było koniecznością. Chodzi o to, że nasze urządzenia mobilne stają się coraz cieńsze, więc wszystkie firmy muszą tworzyć bardziej kompaktowe podzespoły.

Możliwości matrycy BRITECELL poznamy już w pierwszym kwartale 2016 roku, kiedy to zadebiutuje nowy Galaxy S. Zobaczymy, czy ten Samsung ponownie zdoła zostać jednym z najlepszych flagowych smartfonów do fotografii czy też konkurenci będą w stanie zaoferować więcej.

Informacje o akcesoriach dla Galaxy S7 i S7 Edge

Samsung przyzwyczaił nas, że zawsze ma w ofercie sporo akcesoriów dla swoich modeli. Nie inaczej będzie w przypadku nowych Galaxy S – pojawiła się niedawno pierwsza, jeszcze nieoficjalna lista dodatków. Możemy na niej znaleźć Keyboard Cover, czyli etui z dodatkową klawiaturą. Mam nadzieję, że tym razem zostanie ona lepiej wykonana i bardziej dopracowana niż w przypadku tej dla S6 Edge+ czy Note 5.

Nie mogło także zabraknąć S View Cover, przezroczystego Clear Cover czy też błyszczącego Glitter Cover. Nowe modele mają zostać wyposażone w Exynosa 8890, 4GB RAM, a obudowy będą wykonane ze stopu magnezu. Ich premiera ma odbyć się na targach MWC 2016 w Barcelonie.

Galaxy S7 Galaxy S7 Edge
Glitter Cover EF-XG930 EF-XG935
S View Cover EF-ZG930 EF-ZG935
Clear Cover EF-QG930 EF-QG935
Keyboard Cover EJ-CG930 EJ-CG935

Smartfon z Tizenem z wyższej półki nadchodzi

Dotychczas Tizen pojawił się łącznie na trzech urządzeniach: Z, który nigdy oficjalnie nie trafił do sprzedaży, oraz budżetowych Z1 i Z3. Jednak w przyszłym roku, jak informuje Samsung Vietnam, rodzina ta wzbogaci się o nowego przedstawiciela, tym razem pochodzącego z wyższej półki. Ostatnie statystyki popularności systemu szczególnie napawają optymizmem. W końcu OS Samsunga zdołał osiągnąć czwarte miejsce, prześcigając tym samym BlackBerry OS.

tizen-flagowiec

Niestety na razie nie mamy żadnych wiadomości na temat przybliżonej specyfikacji nowego smartfona. Na pewno nie będzie miał łatwo, ponieważ wciąż Tizen zmaga się z niedoborami aplikacji w sklepie. Mam nadzieję, że te braki zostaną w miarę szybko uzupełnione. Wówczas nadchodząca nowość miałaby o wiele lepszą sytuację i z pewnością mogłaby stać się popularna, chociażby w Europie.

*na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note 5

źródło: Samsung Investors Forum przez SamMobile; SamMobileSamsung Vietnam przez SamMobile