W skrócie: Patent Samsunga związany z Force Touch, Xiaomi Mi5 jednak bez Sense ID | Tabletowo.pl

W skrócie: Patent Samsunga związany z Force Touch, Xiaomi Mi5 jednak bez Sense ID

Dołącz do dyskusji 0

Koniec roku coraz bliżej, a to oznacza początek coraz pewniejszych wiadomości na temat przyszłorocznych flagowych smartfonów od wszystkich najważniejszych graczy na rynku. Jednym z nich jest oczywiście Samsung. Niedawno Koreańczycy złożyli wniosek patentowy, związany bezpośrednio z ich pomysłem na Force Touch. Z kolei o Xiaomi Mi5 wiemy, że prawie na pewno nie zostanie wyposażony w skaner linii papilarnych 3D o nazwie Sense ID.

Patent Samsunga związany z Force Touch

Pierwsi z technologią wykrywania siły nacisku na ekran w sposób, jaki znamy obecnie, byli Chińczycy, tj. ZTE Axon Mini czy Huawei Mate S, którego recenzję przeczytacie tutaj. Kolejne było Apple. W przypadku iPhone 6s oraz 6s Plus nazwano to 3D Touch – przede wszystkim deweloperzy będą mogli wykorzystywać ten dodatek w swoich aplikacjach. Natomiast Samsung opatentował nieco ulepszony pomysł.

Oczywiście ekran będzie wykrywał siłę nacisku, identycznie jak w przypadku konkurencji, ale Koreańczycy we współpracy z Synaptics dodadzą możliwość ustawienia różnych interakcji telefonu w odpowiedzi na nasz palec. Ma to się przełożyć na wyższy komfort pisania. Dzięki temu będziemy mogli szybciej i prościej wprowadzać dłuższy tekst – różna siła będzie oznaczać np. wstawienie tabulatora lub skopiowanie zaznaczonego fragmentu. Zobaczymy, jak w praktyce będzie prezentować się implementacja Force Touch u Samsunga.

samsung-galaxy-s7-3d-force-touch-patent-1

Pierwszym modelem z Korei, który zostanie wyposażony w tą technologię (podobno o oficjalnej nazwie ClearForce), ma być Samsung Galaxy S7. Nowy flagowy smartfon ma zaoferować również 5,2 lub 5,8-calowy ekran, Exynosa 8890 lub Snapdragona 820 i 4 GB RAM. Premiera prawdopodobnie odbędzie się w pierwszym kwartale 2016 roku, podczas barcelońskich targów MWC 2016.

Xiaomi Mi5 jednak bez skanera linii papilarnych 3D, Sense ID

Premiera Xiaomi Mi5 wciąż się odwleka. Jednak powoli potwierdzają się informacje o oficjalnej prezentacji dopiero na początku przyszłego roku, kiedy to już Qualcomm (właściwie Samsung) będzie gotowy do rozpoczęcia masowej produkcji Snapdragona 820. Jedną z największych zalet tego układu jest wsparcie dla Sense ID, czyli skanera linii papilarnych 3D. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie pojawi się on jeszcze w tym modelu. Podobno firma ma problemy z ukończeniem projektu telefonu.

Nowy flagowy Xiaomi ma mieć 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, 4 GB RAM, aparat główny 16 Mpix, przednią kamerką 8 Mpix, a całość będzie zarządzana przez MIUI 7. Z kolei moc obliczeniową dostarczy właśnie Snapdragon 820 z czterema rdzeniami Kyro oraz bardzo wydajną grafiką Adreno 530. Szkoda, że na Mi5 musimy jeszcze sporo poczekać, ale na pewno lepiej, aby producent miał czas na wprowadzenie ewentualnych poprawek do wersji seryjnej.

źródło: Galaxy Club; mydrivers przez Android Headlines

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona