W skrócie: 50 mln pobrań Nova Launcher, ostatnia prosta Projektu Librem 5 i problem w Inbox by Gmail

Zapraszamy na kolejne wieści z tech światka w skrócie! Użytkownicy Androida właśnie udowodnili jak ważne są dla nich możliwości modyfikacji systemu znajdującego się na ich smartfonach. W tym momencie nikt już nie wątpi w powodzenie się projektu Librem 5, bowiem firma Purism właśnie znajduje się na ostatniej prostej do osiągnięcia sukcesu. Sukcesu jednak nie osiąga Google, który ostatnio boryka się z problemami w aplikacji Inbox by Gmail.

Nova Launcher

Nova Launcher, czyli najpopularniejsza nakładka na Androida, została pobrana ze Sklepu Play już ponad 50 milionów razy. Jest to dowód na to, że ludzie lubią konfigurować systemy pod własne widzimisię, a najczęściej zaczynają ten proces od instalacji Nova Launcher. Z tego launchera korzystam ja, jak i sporo moich znajomych. Możliwości, które są tam dla nas udostępnione, są po prostu ogromne i dobrze przemyślane. Poniżej macie screenshot mojego ekranu domowego (paczka ikon, z której korzystam nazywa się Urmun Icon Pack).

Reklama

Pochwalcie się w komentarzach własnymi ekranami domowymi!

Librem 5

Kilka dni temu, kiedy to przekroczono próg miliona dolarów, napisałem:

(…) w tym momencie firma zebrała milion i 45 tysięcy dolarów amerykańskich. Jest to naprawdę ogromna kwota, jednak  mimo wszystko nie ma co popadać w zachwyt. Purism potrzebuje bowiem jeszcze niemal 500 tysięcy.

Około 24 godziny później wszedłem na stronę firmy sprawdzić zebraną kwotę – była ona o ponad 200 tysięcy większa. Dzisiaj natomiast jest to już milion i 371 tysięcy dolarów, co daje 91,43 % całości. Te ostatnie 3 dni udowadniają, że te 500 tysięcy to tylko formalność. Purism jest w tym momencie tak naprawdę na ostatniej prostej i już raczej nikt nie wątpi w przegraną firmy, tym bardziej, że pozostało jeszcze 15 dni do końca zbiórki.

Inbox by Gmail

Inbox by Gmail użytkuję niemalże od początku jego istnienia (pamiętam, kiedy to trzeba było dostać zaproszenie do korzystania z programu). Przez kilkanaście ostatnich dni aplikacja dostaje w Sklepie Play same negatywne opinie. Skąd się one biorą? Wystąpił jakiś błąd, przez który użytkownicy nie otrzymują powiadomień o nowych e-mailach. Aplikacja nie odświeża się w tle, więc nawet chwilę po jej uruchomieniu nie mamy pokazanych nowych wiadomości. Ofiarą tego błędu jestem i ja. Google natomiast jeszcze nie wydał łatki naprawiającej problem, przez co coraz chętniej myślę o zmianie Inbox by Gmail na coś innego. Może Wy mi coś polecicie ciekawego?

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2017/09/17/aplikacje-na-androida-z-ktorych-korzystam-na-co-dzien/

Źródło: Sklep Play, puri.sm, własne