Ważne

Purism zebrało już ponad milion dolarów na projekt Librem 5, czyli smartfona z “prawdziwym Linuxem”

Firma Purism do listy osiągnięć może dodać kolejną pozycję – ludzie wsparli projekt Librem 5 kwotą, przekraczającą już w sumie milion dolarów. Czy mowa tu o ilości zebranych pieniędzy, czy unikalnych użytkowników, taka liczba robi ogromne wrażenie.

Pamiętacie może projekt Librem 5? Jest to akcja, podczas której firma Purism zbiera pieniądze na wyprodukowanie smartfona z prawdziwym Linuxem. Co jakiś czas chętnie informujemy Was o postępach w tym temacie. Właśnie padł kolejny, warty odnotowania wynik. Wartość zebranych funduszy przekroczyła bowiem milion dolarów.

Dokładniej rzecz ujmując, w tym momencie firma zebrała milion i 45 tysięcy dolarów amerykańskich. Jest to naprawdę ogromna kwota, jednak  mimo wszystko nie ma co popadać w zachwyt. Purism potrzebuje bowiem jeszcze niemal 500 tysięcy. A ile ma na to czasu? Pozostało tylko 18 dni. Niewiele, choć dotychczasowe tempo jest obiecujące.

Firma cieszy się, że zbiórka przebiega szybciej niż myślano, jednak w rzeczywistości te niecałe 3 tygodnie to będzie walka o to, czy projekt odniesie sukces, czy nie. Wiele osób twierdzi, że Purism w tym momencie mogłoby dodać nowy, najniższy próg wsparcia, który wynosiłby 5 dolarów (aktualnie jest to 20 dolarów). Zapewne wtedy osoby, które nie mają ochoty wydawać większych sum, chętnie wsparłyby projekt. Choćby dla zasady lub żeby pokazać, że warto wspierać nowinki. Egzemplarz smartfona Librem 5 wymaga natomiast wpłaty 599 dolarów.

Powiem Wam szczerze, że z dnia na dzień coraz bardziej wierzę w sukces Purism. A Wy jak myślicie? Czy Waszym zdaniem uda się wyprodukować smartfona z prawdziwym Linuxem?

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Librem 5 i “prawdziwy Linux” produktami masowymi? W sumie, czemu nie?

Źródło: OMG!Ubuntu; Puri.sm

Komentarze

 • Jan Kowalski

  Nie. Zbiorą kasę i przepadną jak sen złoty.

 • Optymista1

  Konkurencja zawsze jest dobra

  • Mong

   Oby nie skończyli jak Pebble :(

 • topol

  Wyprodukować to nie problem. Sprzedać go z zyskiem, tu jest problem!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona