W skrócie: Jolla Tablet nie dla wszystkich, a iPhone 7 Plus ma pojawić się w wersji z 256GB pamięci | Tabletowo.pl

W skrócie: Jolla Tablet nie dla wszystkich, a iPhone 7 Plus ma pojawić się w wersji z 256GB pamięci

Dołącz do dyskusji 0

Początek roku oznacza czas różnego rodzaju podsumowań, a wszystkie firmy dzielą się swoimi osiągnięciami oraz planami na przyszły rok. Oczywiście pojawiają się także w większej liczbie wiadomości na temat nadchodzących urządzeń. Niestety w przypadku Jolli nie wszystko zapowiada się najlepiej – wskutek problemów finansowych pojawiły się komplikacje z dostarczeniem zamówionych tabletów. Natomiast Apple ma podobno wypuścić iPhone 7 Plus w wersji nawet z 256GB pamięci wbudowanej.

Jolla nie dostarczy wszystkich zamówionych urządzeń

W sierpniu rozpoczęła się przedsprzedaż Jolla Tablet za pośrednictwem oficjalnej strony producenta. Jeszcze wcześniej, bo pod koniec 2014 roku, trwała zbiórka pieniędzy za pośrednictwem Indiegogo, która miała pomóc sfinansować stworzenie tego modelu. Sam sprzęt jest naprawdę ciekawy. Czterordzeniowy procesor Intela, 7,85-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, 2GB RAM, 32 lub 64GB pamięci wbudowanej, podstawowe wyposażenie z zakresu łączności z systemem Jolla OS 2.0 tworzą zgraną całość i są przyzwoitymi parametrami przy cenie 267 albo 299 euro.

Niestety Finowie poinformowali, że nie będą w stanie dostarczyć wszystkich zamówionych urządzeń. Oczywiście klienci mogą liczyć na rekompensatę, aczkolwiek na razie nie wiadomo dokładnie, co ma na myśli producent.

The serious financing challenge in November-December had unfortunately a bigger impact on this project than we could even anticipate (…) The bad news here is that we are not able to complete the production to fulfill all contributions. In other words, all of our backers will not get a Jolla Tablet. However, you can be sure you will not end up empty handed. We might even have some positive surprises in stock for you. But more on that will follow, feel free to speculate!

Niewątpliwie Jollę czekają trudne miesiące. Trudno wierzyć, że firmie uda się szybko podnieść na nogi – taka strategia na pewno zniechęci wielu potencjalnych użytkowników do zakupu ich urządzeń. Osobiście trzymam kciuki za ten projekt, w szczególności za rozwój Jolla OS, chociaż na razie całość nie wygląda najlepiej.

iPhone 7 Plus podobno ma mieć nawet 256GB pamięci

Do premiery nowych iPhone’ów zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Mimo to byliśmy już świadkami pojawienia się w sieci nowych informacji na ich temat – ostatnie doniesienia są całkiem interesujące. Oczywiście, jak to bywa w przypadku sprzętu z Cupertino, będziemy mieć do czynienia z ewolucją, a nie rewolucją.

Otóż iPhone 7 Plus ma pojawić się w wersji z 256GB pamięci wbudowanej. Propozycja godna zainteresowania dla osób, które przechowują swoje archiwa zdjęć, filmów, książek, muzyki na telefonie, ale możemy się spodziewać, że cena tego wariantu będzie bardzo wysoka – zapewne wynosiłaby ok. 5000 złotych. Ale lepiej, by ludzie mieli wybór co do ilości pamięci, szczególnie że brak slotu kart microSD bywa odczuwalny.

recenzja-iphone-6-plus-tabletowo-23

Oprócz tego iPhone 7 Plus ma być zasilany przez baterię o pojemności 3100 mAh. Będzie to pewien progres względem poprzedników, lecz należy podejść do tych wieści z dystansem. Wszystkiego na temat nowych smartfonów Apple dowiemy się dopiero we wrześniu.

źródło: Jolla przez Android Central; my-drivers przez Gadgetz Arena, Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona