W skrócie: Honor zapowiada premierę Honora 8, Huawei zaprezentuje swoje nowości 1 września

Premiera Honora 8 naprawdę zbliża się wielkimi krokami, skoro zaczął ją zapowiadać nawet sam producent. Z kolei na nowości produktowe z logo Huawei na obudowie musimy poczekać do 1 września. Tego dnia w Berlinie, bezpośrednio przed targami IFA 2016 (02.09-07.09.2016), odbędzie się konferencja, na której zobaczymy coś zupełnie nowego i na pewno wartego uwagi.

Honor 8

Choć Honor pokazał już w tym roku kilka wartych uwagi smartfonów, w tym – można by rzec flagowegoHonora V8, to my wciąż czekamy na dwie najgorętsze nowości: Honora 7 Lite oraz Honora 8. Ten pierwszy pojawi się w Polsce już w przyszłym miesiącu. Również w lipcu – według ostatnich doniesień – mamy zobaczyć drugiego z ww., choć trzeba się liczyć z tym, że na pewno minie trochę czasu, aż trafi on do kraju nad Wisłą.

Premiera Honora 8 zbliża się jednak nieuchronnie, o czym świadczy fakt, że nawet sam producent zapowiedział to wydarzenie. Co prawda na plakacie nie pojawiła się konkretna data, ale poprzednie przecieki informowały, że smartfon ujrzy światło dzienne 2 lipca, a do sprzedaży (przynajmniej w Chinach) trafi już tydzień później, tj. 12 lipca.

Honor 8
Honor zapowiada premierę Honora 8 (kliknij, aby powiększyć)

Huawei

Jeśli natomiast chodzi o markę-matkę Honora, to rozesłano właśnie zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 1 września, na dzień przed rozpoczęciem kolejnej – po CES 2016 w Las Vegas czy MWC 2016 w Barcelonie – dużej imprezy technologicznej, czyli targów IFA 2016 w Berlinie. Co prawda nie zdradzono, co przyszykowano, ale niektórzy już spekulują, że jest to Mate 9.

Mate 8 zadebiutował co prawda pod koniec listopada 2015 roku, ale Huawei z premierą następcy P8 również nie czekał pełnych dwunastu miesięcy, więc bardzo prawdopodobne, że scenariusz się powtórzy z Mate’em 9. Zwłaszcza, że będzie to dość gorący okres – 2 sierpnia zadebiutuje Samsung Galaxy Note 7, a kilkanaście dni później iPhone 7.

Źródło: GizmoChina, GSMArena