W skrócie: Asus ZenFone 5 z wycięciem w ekranie, Samsung Galaxy S9+ w kolorze Blue Coral na renderze | Tabletowo.pl

W skrócie: Asus ZenFone 5 z wycięciem w ekranie, Samsung Galaxy S9+ w kolorze Blue Coral na renderze

Dołącz do dyskusji 0

Niektórzy twierdzą, że na MWC 2018 będzie wiało nudą, lecz kolejne doniesienia malują tegoroczne targi w Barcelonie w coraz ciekawszych barwach. Co prawda najbardziej zaskoczyć może nas Sony (jeżeli pokaże „bezramkowego” flagowca z ekranem o proporcjach 18:9), lecz Asus i Samsung także przygotowali coś specjalnego. Ten pierwszy model ZenFone 5 z wycięciem w wyświetlaczu, a drugi Galaxy S9+ w kolorze Blue Coral.

Asus ZenFone 5 z wycięciem w ekranie

Nie wiem, jak Wam, ale mnie osobiście wydawało się, że jedynie Apple jest na tyle odważne, żeby prezentować smartfon, który ma ekran z wycięciem w górnej części. Tzw. „uszy” mają prawdopodobnie tyle samo zwolenników, co przeciwników, lecz koncern z Cupertino charakteryzuje się tym, że – ponownie – stanowi wzór dla większości (jeśli nie wszystkich) konkurentów. Dlatego, czy się komuś to podoba, czy nie, na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń z wycięciami w wyświetlaczach.

O ile mogę jednak zrozumieć chęć kopiowania Apple przez chińskich producentów (nie muszę chyba tłumaczyć, dlaczego?), tak szczerze zaskoczyło mnie, że ci bardziej „markowi” także mają zamiar to zrobić. Wiemy już, że na taki zabieg zdecydował się Huawei (również w P20 Lite), a teraz okazuje się, że w jego ślady pójdzie i Asus. Jak bowiem donosi Roland Quandt, ZenFone 5 ma mieć „uszy” jak iPhone X. Ciekawe, czy jednocześnie będzie „bezramkowy”, czy na dole panelu przedniego pojawi się węższy lub grubszy pasek. Tego nie wiadomo.

Samsung Galaxy S9+ w kolorze Blue Coral na renderze

Niektórzy nie mogą doczekać się premiery Galaxy S9, inni wręcz przeciwnie. Mnie osobiście nieszczególnie ta wizja ekscytuje, ponieważ do tej pory nie pojawiła się żadna informacja, która sprawiłaby, żeby moje podejście do tej kwestii się zmieniło. Smartfon po prostu będzie lepszą wersją już i tak świetnego Galaxy S8, chociaż wersja z Plusem w nazwie mimo wszystko zaoferuje trochę więcej, a dokładniej podwójny aparat główny na tyle i 6 GB RAM.

Jeżeli jakimś cudem jednak jeszcze nie napatrzyliście się na Galaxy S9+, to właśnie macie okazję obejrzeć go tym razem w niebieskiej wersji kolorystycznej. Przypomnę, że ostatnio opublikowaliśmy rendery fioletowej/różowej. Sam Evan Blass nazywa ten wariant Blue Coral, lecz – z całym szacunkiem – nie jest on tak ładny, jak w przypadku Galaxy Note 7 (a później również Galaxy S7 Edge).

Samsung Galaxy S9+ Blue Coral (fot. @evleaks)

Na koniec, informacyjnie: Samsung zaplanował swoją konferencję na 25 lutego na godzinę 18:00. Asus z kolei zaprezentuje serię ZenFone 5 27 lutego o 19:30.

*Na zdjęciu tytułowym Asus ZenFone Zoom S (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: @rquandt, @evleaks

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona