W skrócie: Android 8.0 dla Nexusa 6P już 11 września; kalkulator z urządzeń Xiaomi trafia do Sklepu Play 18

W skrócie: Android 8.0 dla Nexusa 6P już 11 września; kalkulator z urządzeń Xiaomi trafia do Sklepu Play

Choć kilka flagowych urządzeń z 2015 roku skończyło oficjalnie na Androidzie Marshmallow (patrz: OnePlus Two), to jest pewna linia smartfonów, która otrzymuje aktualizacje systemowe przez kilka lat. Nexus 6P, bo to o nim mowa, już niedługo dostanie Androida Oreo.

Nexus 6P powita Androida Oreo już 11 września

Urządzenia z linii Google Pixel aktualizację do Androida 8.0 dostały już ponad tydzień temu. Niestety, nikt wtedy nie wspominał o poprzednikach tych smartfonów, czyli Nexus 5X i Nexus 6P. Na szczęście pojawiły się pewne informacje. Huawei Nexus 6P zostanie zaktualizowany do Androida Oreo już prawdopodobnie 11 września.

W skrócie: Android 8.0 dla Nexusa 6P już 11 września; kalkulator z urządzeń Xiaomi trafia do Sklepu Play 19
Huawei Nexus 6P (fot. Tabletowo)

Względem Pixeli jednak to nie takie „już”. Według źródła tej informacji, opóźnienie wynika z tego, że Google z Huawei musieli nieco dłużej popracować nad optymalizacją systemu, aby smartfon nikogo nie rozczarował swoim działaniem. Wydaje mi się, że można im to wybaczyć ;). Niestety, uaktualnienie do Androida Oreo to prawdopodobnie ostatni tak duży update, który otrzyma Nexus 6P.

Mi Calculator trafia do Sklepu Play

Ostatnio coraz więcej producentów dodaje swoje aplikacje do Sklepu Play. Oczywiście nic w tym złego, bowiem my – użytkownicy przeróżnych smartfonów – mamy szeroki wybór. Tym razem Xiaomi oferuje nam skorzystanie z ich autorskiego kalkulatora, który nazywa się Mi Calculator.

I to nie jest kolejny, podstawowy kalkulator. Zamknięto w nim kilka bardzo ciekawych możliwości, których nie spotkałem w innych – a przynajmniej w tych preinstalowanych – produktach. A na co pozwala Mi Calculator? Oprócz podstawowych działań możemy obliczyć m. in. objętość, temperaturę, prędkość, powierzchnię, a nawet zadłużenie, Wszystkie możliwości macie pokazane na poniższych zrzutach ekranu.

Aby zainstalować Mi Calculator wystarczy odnaleźć tę aplikację w Sklepie Play na swoim smartfonie lub po prostu kliknąć >w ten odnośnik<.

Źródło: Android Police; Android Central