W skrócie: Android 6.0 Marshmallow dla Moto G (2014), Nexus 6P dostępny również z większą pamięcią wewnętrzną

Niektórzy użytkownicy wybierają jedynie urządzenia z „czystym” Androidem, wolnym od wszelkich (w ich mniemaniu zbędnych) nakładek producenckich, które czasami dość skutecznie potrafią spowolnić działanie całego sprzętu. Kolejną kwestią są aktualizacje – mają je zapewnione zarówno smartfony z serii Nexus, jak i Moto G. Tych pierwszych za to (niestety) pozbawiono możliwości rozbudowania pamięci wewnętrznej przy pomocy karty microSD. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest zakup modelu z większą przestrzenią na prywatme pliki.

Android 6.0 Marshmallow dla Moto G (2014)

Smartfony z tej serii można nazwać budżetowymi Nexusami. Bowiem, mimo że są od nich dwu- a nawet i trzykrotnie tańsze, oferują niezłe parametry (jak na swoją cenę), a co najważniejsze – mają zapewnione długie wsparcie ze strony producenta.

Mowa tu oczywiście o aktualizacjach. Moto G (2014) pierwotnie pracowała pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Następnie doczekała się „lizaka”, a teraz pierwsze egzemplarze zaczęły otrzymywać już wersję 6.0 Marshmallow. Zmiany, jakie wprowadza, opisane są w linku źródłowym. Jeśli jednak nie chcecie się męczyć z czytaniem i tłumaczeniem z angielskiego, to odsyłam Was do tego wpisu (nowości są te same).

Jak zawsze, proces aktualizacyjny podzielony jest na tury, dlatego nie martwcie się, że jeszcze nie zostaliście powiadomieni o możliwości aktualizacji systemu do nowszej wersji. Gdy tylko pojawi się taka sposobność, Wasza Motka z całą pewnością natychmiast Was o tym poinformuje.

Nexus 6P dostępny również z większą pamięcią wewnętrzną

Smartfon trafił na półki polskich sklepów z elektroniką pod koniec stycznia. Wówczas jednak dostępny był wyłącznie wariant z 32 GB przestrzenią na pliki. Teraz w sprzedaży pojawiły się również modele z większą pamięcią wewnętrzną. Ich ceny to:

  • 64 GB (srebrny/szary) – 2999 złotych,
  • 128 GB (srebrny/szary) – 3399 złotych.

Cena „podstawowego” modelu, czyli 32 GB, nie uległa zmianie i cały czas wynosi 2799 złotych.

Przy okazji przypomnę jeszcze, że Albert testuje Nexusa 6P i już wkrótce na stronie pojawi się jego recenzja.

Źródło: Motorola, x-kom