W skrócie: Android 5.1 dla Huawei P8 Lite i kolejne plotki o Surface Phone | Tabletowo.pl

W skrócie: Android 5.1 dla Huawei P8 Lite i kolejne plotki o Surface Phone

Dołącz do dyskusji 0

Dziś zdecydowanie można uznać za dzień bardzo dobrych wiadomości dla posiadaczy smartfonów od Huawei. Ale oprócz listy urządzeń, które dostaną Androida 6.0 Marshamallow, poznaliśmy również kolejne plotki sugerujące, że Microsoft naprawdę może pracować nad Surface Phone.

Android 5.1 dla Huawei P8 Lite

Niecały miesiąc temu Huawei na swoim profilu na Facebooku opublikował informację, że chętni mogą wziąć udział w testach Androida 5.1 dla P8 i P8 Lite. Oznaczało to więc, że już wkrótce wszyscy posiadacze ww. urządzeń mogą dostać aktualizację do nowszej wersji systemu.

Jak się okazuje, Android 5.1 dla Huawei P8 Lite jest już gotowy. Na razie mogą go pobrać tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, do tej pory ich smartfony działały na Androidzie 4.4 KitKat. Żeby tego było mało, producent nie udostępnił aktualizacji w kanale OTA. Każdy, kto chce cieszyć się najnowszą dostępną wersją oprogramowania, musi ją ręcznie wgrać do swojego urządzenia. Niezbyt ciekawa perspektywa, zwłaszcza dla osób, które nie mają o tym pojęcia.

Na szczęście w Polsce sprzedawany jest Huawei P8 Lite z preinstalowanym Androidem 5.0 Lollipop. W związku z tym, że wiemy, iż wersja 5.1 jest już gotowa, spodziewać się można, że już wkrótce zostanie ona udostępniona polskim użytkownikom i to na pewno przez OTA.

Kolejne plotki o Surface Phone

Linia Surface ma już wyrobioną markę i cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników. Nie dziwią więc pojawiające się coraz częściej informacje, że Microsoft może powołać do życia smartfon, który dołączy do poważanej przez wszystkich rodziny.

Według ostatnich przecieków, Surface Phone ma zostać wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD (1440×2560) pokryty szkłem hartowanym Gorilla Glass 4. generacji, procesor Intel Atom x3, 4 GB RAM, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o kolejne 256 GB, aparat główny o matrycy 21 Mpix, kamerkę na przodzie 8 Mpix i port microUSB Typu C. Całość miałaby działać pod kontrolą pełnej wersji systemu operacyjnego Windows 10.

Panos Panay odpowiedzialny za produkty z linii Surface w udzielonym The Verge wywiadzie na pytanie czy Microsoft pracuje nad Surface Phone odpowiedział, śmiejąc się:

That’s a question I get asked a lot.

Później dodał, że ludzie oczekują, że wszystkie ich produkty będą spójne ze sobą. Microsoft chce wychodzić na przeciw ich potrzebom:

Over time you want a consistent thread between the products, especially the hardware as well. I think what you have to think with overall devices is making sure we are able to get that consistent premium fit and finish that people are expecting from Microsoft. That fit and finish involves „consistency across design” and „consistency across craftsmanship”.

Jak stwierdził na koniec wywiadu autor, Tom Warren:

(…) it’s hard not to see a Surface-inspired phone in the future even it’s still labeled as a Lumia.

Powyższa rozmowa sugeruje więc, że Microsoft ma w planach kolejne urządzenia z kategorii premium. Czy jednym z nich jest Surface Phone? Choć konkretne deklaracje z ust Panosa Panaya nie padły, to pamiętajmy, że nie zaprzeczył on zdecydowanie pytaniu czy Microsoft pracuje nad Surface Phone. A biorąc pod uwagę, że co jakiś czas pojawiają się o nim plotki, możemy uznać, że za jakiś czas może naprawdę zadebiutować.

Źródło: Huawei, Softpedia 1, 2, The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona