W Play24 opłacisz teraz fakturę za pomocą Apple Pay, Google Pay lub BLIKA

Aktualizacje aplikacji operatorskich nie są w żadnej mierze rodzajem sensacyjnego newsa, ale jeśli pozwalają na skorzystanie z nowej, wygodnej funkcji, to warto o nich wspomnieć. Na przykład Play24 umożliwia teraz na opłacenie faktur za pomocą Google Pay, Apple Pay czy BLIKA.

Do tej pory „alternatywne” metody płatności w postaci Google Pay, Apple Pay lub BLIKA mogły być używane przez klientów sieci Play tylko w wypadku doładowania konta pre-paid. Teraz będzie można wykorzystać je także do opłacania faktur. Nie ma więc potrzeby, by przenosić się na stronę swojego banku lub do jego aplikacji, by uzupełnić dane przelewu, numer rachunku czy podawać kwotę. Na pewno niektórzy regulowali dotąd rachunki w inny sposób, na przykład za pomocą karty płatniczej, ale dodatkowe opcje mogą się czasem przydać.

Reklama

Całość odbywa się w obrębie aplikacji Play24, co jest bardzo wygodne. Zapewnia też odpowiedni poziom bezpieczeństwa, bo nie wymaga przeklikiwania się między różnymi oknami. Szanuje także prywatność użytkowników.

Płatności natywne to uzupełnienie wcześniej oferowanych funkcji – czyli możliwości podglądu statusu poszczególnych faktur oraz dodatkowych kosztów w danym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu abonenci mogą samodzielnie obsługiwać swoje konto przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Aplikację Play24 można pobrać za darmo w App Store oraz Google Play.

Play wprowadza możliwość doładowania konta przez Apple Pay i Google Pay w aplikacji Play24

źródło: informacja prasowa