W pierwszym kwartale 2017 roku Huawei zaprezentuje dwa nowe MateBooki

Pierwszy MateBook został zaprezentowany przez Huawei na targach MWC 2016 w Barcelonie. Wygląda na to, że historia się powtórzy, tylko tym razem Chińczycy przywiozą do Hiszpanii nie jeden, a dwa nowe modele.

Źródła z Chin donoszą, że Huawei w pierwszym kwartale 2017 roku zaprezentuje kolejne dwa MateBooki. Najlepszą ku temu okazją wydają się właśnie targi MWC 2017 w Barcelonie, choć równie dobrze mogą to być styczniowe targi CES 2017 w Las Vegas. Osobiście wydaje mi się jednak, że Chińczycy wybiorą na miejsce premiery nowych urządzeń Hiszpanię.

Pierwszy MateBook oferuje 12-calowy wyświetlacz. Nadchodzące nowości mają mieć większe ekrany (13,3″ i 15,6″), co oznacza, że nie zastąpią swojego starszego brata, a po prostu uzupełnią ofertę. Jest to sensowne posunięcie, zwłaszcza, że ww. urządzenie trafiło do Polski dopiero miesiąc temu, więc to zdecydowanie za wcześnie, aby po pół roku odesłać je do lamusa.

Kraj nad Wisłą nie jest jednak w przypadku MateBooków kluczowym rynkiem (o czym świadczy choćby fakt, że trafiły do nas tak późno) i podobnie ma być w przypadku nadchodzących nowości. Mówi się bowiem, że urządzenia mają zawalczyć przede wszystkim o klienta w Chinach, ponieważ pierwszy MateBook został bardzo ciepło przyjęty przez tamtejszych użytkowników. Ale nie musi to oznaczać, że Huawei nie wprowadzi ich również do Europy – zapewne będą dostępne na naszym kontynencie, aczkolwiek prawdopodobnie znowu z dużym opóźnieniem.

Oprócz przekątnych wyświetlaczy, w jakie mają zostać wyposażone nadchodzące MateBooki, wiemy też, że będą je napędzać procesory Intel z serii Core i.

Źródło: DigiTimes