Skazani na notcha. Właściciele Nokii 6.1 Plus nie ukryją wycięcia w ekranie, a wszystko podobno przez Google | Tabletowo.pl

Skazani na notcha. Właściciele Nokii 6.1 Plus nie ukryją wycięcia w ekranie, a wszystko podobno przez Google

Dołącz do dyskusji 0

Nokia 6.1 Plus została pierwszym powszechnie dostępnym modelem smartfona od HMD Global z wycięciem w ekranie. Jednym było wszystko jedno, czy smartfon ma notcha czy nie, inni zaś odetchnęli z ulgą, gdy w ustawieniach wyświetlacza odnaleźli opcję ukrycia tego niesymetrycznej wstawki przez wyciemnienie górnej partii wyświetlacza. Niestety, sierpniowe poprawki systemu właśnie to uniemożliwiły.

Po zainstalowaniu poprawek bezpieczeństwa z sierpnia i pakietu usprawnień systemu dla Nokii 6.1, ich właściciele zostali zaskoczeni usunięciem z ustawień opcji wygaszenia górnej partii wyświetlacza, dzięki czemu można było wizualnie pozbyć się notcha. Oczywiście wywołało to mini bunt na forach Nokii, gdzie kolejni użytkownicy wyrażali z tego powodu swoje niezadowolenie.

Nokia 6.1 Plus

Członek zespołu forum powiedział, że Google zmusiło programistów Nokii do takiego kroku, nie podając żadnych dodatkowych szczegółów. Należałoby założyć, że funkcja ukrycia notcha powodowała jakieś błędy i problemy w działaniu niektórych aplikacji, stąd podjęto taką decycję i przekazano ją firmie. Na pewno nie jest to coś, bez czego użytkowanie smartfona staje się niemożliwe, ale domyślam się, że ci, którzy korzystali z funkcji ukrywania wycięcia w ekranie, muszą czuć się pokrzywdzeni.

Niewykluczone, że kiedy HMD Global (a może Google?) poradzi sobie z problemami, które wynikały z wykorzystania tej funkcji w Androidzie 8.1 Oreo, powróci ona do Nokii 6.1 Plus.

Android Pie opcję ukrywania notcha ma wbudowaną w system. Prędzej czy później i tak trafi ona do wszystkich smartfonów Nokii, gdyż ich producent zapowiedział, że każdy telefon HMD dostanie aktualizację do Androida 9.0. W najgorszym wypadku, korzystającym z Nokii 6.1 Plus przyjdzie poczekać na implementację maskowania wycięcia w ekranie do tego czasu. Zanim to jednak nastąpi, będą musieli męczyć się z notchem na co dzień. Wyrazy najszczerszego współczucia.

Po aktualizacji zabezpieczeń właściciele smartfonów Nokia nie mogą odblokować bootloadera

źródło: Nokia Support przez GSMarena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona