W czerwcu Nokia zaprezentuje dwa flagowce ze Snapdragonem 835. Jeden ma mieć podwójny aparat | Tabletowo.pl

W czerwcu Nokia zaprezentuje dwa flagowce ze Snapdragonem 835. Jeden ma mieć podwójny aparat

Dołącz do dyskusji 0

Nokia zaprezentowała w ostatnim czasie trzy nowe smartfony (i tę nieszczęsną, nową Nokię 3310…), jednak żadnego z nich nie można nazwać „flagowym”. Ale nie oznacza to, że Finowie nie zamierzają powalczyć również w tym segmencie. Owszem, planują i – jak zapowiadają najnowsze doniesienia – wyciągną swój oręż w czerwcu. I to nie jeden, a nawet dwa.

Samo to nie jest szczególną niespodzianką, ponieważ w zasadzie od samego początku mówiło się, że „nowa” Nokia zaprezentuje w tym roku dwa flagowce. W tamtym okresie przecieki informowały, że smartfony mają różnić się jedynie przekątną wyświetlacza (5″ i 5,5″). Pozostała specyfikacja, w tym AMOLED-owy ekran o rozdzielczości QHD (1440×2560) oraz metalowa obudowa, w obu przypadkach miała być już dokładnie taka sama.

Najnowsze przecieki potwierdzają te doniesienia, a dodatku zdradzają kolejne szczegóły na temat nadchodzących urządzeń. Oba ma napędzać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540. Smartfony mają także otrzymać 4GB lub 6GB RAM oraz aparaty o rozdzielczości co najmniej 23 Mpix. Jeden z flagowców otrzyma jednak nie pojedynczy, a podwójny, lecz na razie nie wiadomo, na jaką dokładnie konfigurację zdecyduje się Nokia (a możliwości jest kilka, m.in. jeden sensor RGB i jeden monochromatyczny lub jeden szerokokątny).

Wiadomo natomiast na pewno, że nie ma się co spodziewać soczewek od Carl Zeiss. Ale jednocześnie producent zapewnia, że już teraz stosuje „wspaniałe rozwiązania, odpowiedzialne za przetwarzanie obrazu” oraz że stosowane w jego smartfonach aparaty mają szerokie przysłony i są zaprojektowane tak, aby spisywały się świetnie w każdych warunkach oświetleniowych. Miejmy nadzieję, że w przypadku nadchodzących flagowców Finowie wespną się na szczyty swoich możliwości.

Według wstępnych szacunków, mniejszy ze smartfonów ma kosztować ~4000 juanów (2450 złotych), natomiast większy ~4500 juanów (2750 złotych).

Źródło: MyDrivers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona