W czerwcu całkowicie zniesione zostaną opłaty roamingowe w Unii Europejskiej | Tabletowo.pl

W czerwcu całkowicie zniesione zostaną opłaty roamingowe w Unii Europejskiej

Dołącz do dyskusji 0

Mówiło się o tym od co najmniej dwóch lat, jednak nareszcie otrzymaliśmy ostateczne potwierdzenie, że już w czerwcu tego roku całkowicie zniesione zostaną opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej.

Oznacza to, że każdy, kto wyjedzie za granicę, za minutę rozmowy, wiadomość SMS oraz internet zapłaci od 15 czerwca 2017 roku (włącznie) dokładnie tyle samo, co w kraju. Dzięki temu użytkownicy będą mogli przede wszystkim znacznie swobodniej korzystać z zasobów internetowych, które mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku międzynarodowych wycieczek. Coraz mniej osób bowiem kupuje przewodniki, większość szuka informacji w sieci.

Jednocześnie ustalono także stawki hurtowe za minutę połączenia, wiadomość SMS i internet, jakie mogą pobierać od siebie operatorzy za użyczanie swoich sieci w ramach roamingu. W dwóch pierwszych przypadkach będzie to – odpowiednio – 0,032 euro i 0,01 euro. W ostatnim mają się natomiast sukcesywnie zmniejszać: z 7,7 euro (od 15.06.2017) do 2,5 euro (od 01.01.2022).

Trzeba jednak pamiętać, że brak opłat roamingowych dotyczy wyłącznie krajów, należących do Unii Europejskiej, a nie tych, leżących w Europie. Dlatego przed wyjazdem lepiej upewnić się, czy dane państwo aby na pewno jest członkiem wspólnoty ;)

Źródło: European Parliament przez Tablety.pl

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona