(fot. Volkswagen)

Volkswagen ID. SPACE VIZZION – zapowiedź nowego elektrycznego kombi

Jednym z głównych celów Volkswagena jest obecnie znaczne poszerzenie oferty elektrycznych samochodów. Producent z Wolfsburga zapowiedział właśnie nowego przedstawiciela rodziny ID.

Reklama

D. SPACE VIZZION – zaletą z pewnością będzie zasięg

Jak informuje Volkswagen, światowy debiut studyjnego modelu ID. SPACE VIZZION będzie miał miejsce w Los Angeles już 19 listopada, w przeddzień otwarcia salonu samochodowego. Tak, wówczas zobaczymy model koncepcyjny, ale będzie on zapowiadał samochód, którego seryjna produkcja wystartuje w 2021 roku.

Reklama
(fot. Volkswagen)

ID. SPACE VIZZION otrzyma nadwozie kombi i ma charakteryzować się aerodynamiczną sylwetką, nawiązującą do aut klasy Gran Turismo. Co ciekawe, Volkswagen zapowiada przestronność zbliżoną do SUV-a. Wzornictwo nowego modelu ma sporo czerpać ze stylistyki pozostałych przedstawicieli rodziny ID., aczkolwiek samochód ma mieć własny, unikalny charakter.

Nowy, w pełni elektryczny Volkswagen jest oparty na modułowej platformie MEB, skonstruowanej specjalnie z myślą o pojazdach wyposażonych w silniki elektryczne i zestaw pojemnych akumulatorów. Firma chwali się, że ważnym elementem będą również dynamiczne właściwości jezdne – raczej nie będzie to nudny elektryk, prawdopodobnie otrzymamy rodzinne kombi, które spodoba się miłośnikom bardziej sportowej jazdy.

(fot. Volkswagen)

Jak już wspomniałem, zaletą ma być zasięg, oczywiście jak na samochód elektryczny. Dzięki dopracowanej aerodynamice i dużym akumulatorom, ID. SPACE VIZZION ma zapewniać do 590 kilometrów według normy WLTP.

Podobno wnętrze ID. SPACE VIZZION zaprojektowano w celu osiągnięcia maksymalnej funkcjonalności. Samochód ma być obsługiwany z wykorzystaniem intuicyjnego, cyfrowego kokpitu. Elementy wnętrza wykonano z ekologicznych materiałów, takich jak na przykład AppleSkin, czyli rodzaju nowej sztucznej skóry z udziałem resztek powstających przy produkcji soku jabłkowego.

To już kolejny samochód z rodziny ID.

Volkswagen we wrześniu przedstawił ID.3 – model, w którym pokładane są ogromne nadzieje. Producent podkreśla, że może on okazać się równie ważnym projektem, jak Garbus czy Golf – to trzecie auto, które otwiera nowy wielki rozdział o strategicznym znaczeniu w historii marki Volkswagen.

Do wyboru są trzy warianty – 45 kWh, 58 kWh oraz 77 kWh. Zależnie od pojemności akumulatora zasięg auta wynosi od około 330 do 550 km (według WLTP). Produkcja Volkswagena ID.3 rozpocznie się zgodnie z planem pod koniec tego roku. Pierwsze samochody trafią do klientów w połowie 2020 roku.

Polecamy również:

Volkswagen ma wprowadzić autonomiczne taksówki do 2025 roku

źródło: materiały prasowe