Volkswagen ID. SPACE VIZZION - zapowiedź nowego elektrycznego kombi 18
(fot. Volkswagen)

Volkswagen ID. SPACE VIZZION – zapowiedź nowego elektrycznego kombi

Ostatnia aktualizacja:

Jednym z głównych celów Volkswagena jest obecnie znaczne poszerzenie oferty elektrycznych samochodów. Producent z Wolfsburga zapowiedział właśnie nowego przedstawiciela rodziny ID.

D. SPACE VIZZION – zaletą z pewnością będzie zasięg

Jak informuje Volkswagen, światowy debiut studyjnego modelu ID. SPACE VIZZION będzie miał miejsce w Los Angeles już 19 listopada, w przeddzień otwarcia salonu samochodowego. Tak, wówczas zobaczymy model koncepcyjny, ale będzie on zapowiadał samochód, którego seryjna produkcja wystartuje w 2021 roku.

Volkswagen ID. SPACE VIZZION - zapowiedź nowego elektrycznego kombi 19
(fot. Volkswagen)

ID. SPACE VIZZION otrzyma nadwozie kombi i ma charakteryzować się aerodynamiczną sylwetką, nawiązującą do aut klasy Gran Turismo. Co ciekawe, Volkswagen zapowiada przestronność zbliżoną do SUV-a. Wzornictwo nowego modelu ma sporo czerpać ze stylistyki pozostałych przedstawicieli rodziny ID., aczkolwiek samochód ma mieć własny, unikalny charakter.

Nowy, w pełni elektryczny Volkswagen jest oparty na modułowej platformie MEB, skonstruowanej specjalnie z myślą o pojazdach wyposażonych w silniki elektryczne i zestaw pojemnych akumulatorów. Firma chwali się, że ważnym elementem będą również dynamiczne właściwości jezdne – raczej nie będzie to nudny elektryk, prawdopodobnie otrzymamy rodzinne kombi, które spodoba się miłośnikom bardziej sportowej jazdy.

Volkswagen ID. SPACE VIZZION - zapowiedź nowego elektrycznego kombi 20
(fot. Volkswagen)

Jak już wspomniałem, zaletą ma być zasięg, oczywiście jak na samochód elektryczny. Dzięki dopracowanej aerodynamice i dużym akumulatorom, ID. SPACE VIZZION ma zapewniać do 590 kilometrów według normy WLTP.

Podobno wnętrze ID. SPACE VIZZION zaprojektowano w celu osiągnięcia maksymalnej funkcjonalności. Samochód ma być obsługiwany z wykorzystaniem intuicyjnego, cyfrowego kokpitu. Elementy wnętrza wykonano z ekologicznych materiałów, takich jak na przykład AppleSkin, czyli rodzaju nowej sztucznej skóry z udziałem resztek powstających przy produkcji soku jabłkowego.

To już kolejny samochód z rodziny ID.

Volkswagen we wrześniu przedstawił ID.3 – model, w którym pokładane są ogromne nadzieje. Producent podkreśla, że może on okazać się równie ważnym projektem, jak Garbus czy Golf – to trzecie auto, które otwiera nowy wielki rozdział o strategicznym znaczeniu w historii marki Volkswagen.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Do wyboru są trzy warianty – 45 kWh, 58 kWh oraz 77 kWh. Zależnie od pojemności akumulatora zasięg auta wynosi od około 330 do 550 km (według WLTP). Produkcja Volkswagena ID.3 rozpocznie się zgodnie z planem pod koniec tego roku. Pierwsze samochody trafią do klientów w połowie 2020 roku.

Polecamy również:

Volkswagen ma wprowadzić autonomiczne taksówki do 2025 roku

źródło: materiały prasowe