Vizio zaprezentuje 11.6-calowy tablet Full HD z układem AMD - Tabletowo.pl

Vizio zaprezentuje 11.6-calowy tablet Full HD z układem AMD

Tabletowo.pl Vizio zaprezentuje 11.6-calowy tablet Full HD z układem AMD  Nowości

Firma Vizio ogłosiła, że w najbliższym czasie wprowadzi do oferty sprzedażowej pierwszy na świecie 11,6-calowy tablet pracujący pod kontrolą systemu Windows 8, który prezentowany będzie na wyświetlaczu o rozdzielczości Full HD (1920 X 1080 pikseli), a jego moc obliczeniową ma zapewnić, nie jak do tej pory układ firmy Intel, a dostarczony przez drugiego ważnego gracza na rynku układów SoC, jakim jest AMD.

Najnowsza propozycja firmy Vizio napędzana będzie dwurdzeniową jednostką AMD Z60 o częstotliwości taktowania 1 GHz z grafiką AMD Radeon z Microsoft Direct X11. Ponadto układ ma wspierać technologię AMD Start Now, która pozwoli na szybkie wybudzenie urządzenia z trybu uśpienia.

Pozostała specyfikacja techniczna ma zaś obejmować 2-gigabajtową pamięć operacyjną RAM, kamerkę internetową dedykowaną wideo połączeniom o matrycy 2 Mpix, SSD o pojemności 64 GB na system oraz dane dla użytkownika, wyjście microHDMI, czy też port microUSB.

Na chwilę obecną producent nie zdecydował się pod jaką nazwą urządzenie zadebiutuje na rynku oraz jaka będzie jego sugerowana cena detaliczna, toteż na pozostałe informacje pozostaje nam cierpliwie czekać.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona