AMD zapowiada chip z myślą o tabletach: AMD Z-60 - Tabletowo.pl
Ważne

AMD zapowiada chip z myślą o tabletach: AMD Z-60

Tabletowo.pl AMD zapowiada chip z myślą o tabletach: AMD Z-60 Nowości

Dotychczas na rynku tabletów opanowanych przez Androida, liczyli się w największej mierze następujący dostawcy procesorów: NVIDIA, Qualcomm oraz Texas Instruments. Gdy do gry pod koniec października włączy się Microsoft ze swoim najnowszym systemem – Windows 8, do konkurencji dołączy również Intel oraz AMD. Ostatni z wymienionych koncernów zaprezentował dziś chip stworzony z myślą o tabletachAMD Z-60. Co ciekawego zaoferuje?

AMD zapowiada bezkompromisową wydajność i niesamowitą grafikę AMD Radeon z Microsoft Direct X11. Chip ma być stosowany w tabletach z Windows 8 (kompatybilny również z Windows 7) oraz Androidem, których grubość wyniesie ok. 10 mm. Ma oferować możliwość do 6 godzin odtwarzania wideo w jakości HD (720p) lub 8 godzin przeglądania stron internetowych.

AMD chwali się również technologią AMD Start Now, dzięki której urządzenia będą szybko wstawały z trybu uśpienia. Urządzenia z AMD Z-60 będą mogły posiadać wyjścia HDMI oraz wyświetlacze o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli.

Pierwsze tablety z AMD Z-60 trafią na rynek w momencie premiery Windows 8, a więc, najprawdopodobniej, już pod koniec października. Chip już teraz jest dostarczany zainteresowanym producentom sprzętu.

Tabletowo.pl AMD zapowiada chip z myślą o tabletach: AMD Z-60 Nowości   Tabletowo.pl AMD zapowiada chip z myślą o tabletach: AMD Z-60 Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona