Ważne

AMD zapowiada chip z myślą o tabletach: AMD Z-60

AMD Z60

Dotychczas na rynku tabletów opanowanych przez Androida, liczyli się w największej mierze następujący dostawcy procesorów: NVIDIA, Qualcomm oraz Texas Instruments. Gdy do gry pod koniec października włączy się Microsoft ze swoim najnowszym systemem – Windows 8, do konkurencji dołączy również Intel oraz AMD. Ostatni z wymienionych koncernów zaprezentował dziś chip stworzony z myślą o tabletachAMD Z-60. Co ciekawego zaoferuje?

AMD zapowiada bezkompromisową wydajność i niesamowitą grafikę AMD Radeon z Microsoft Direct X11. Chip ma być stosowany w tabletach z Windows 8 (kompatybilny również z Windows 7) oraz Androidem, których grubość wyniesie ok. 10 mm. Ma oferować możliwość do 6 godzin odtwarzania wideo w jakości HD (720p) lub 8 godzin przeglądania stron internetowych.

AMD chwali się również technologią AMD Start Now, dzięki której urządzenia będą szybko wstawały z trybu uśpienia. Urządzenia z AMD Z-60 będą mogły posiadać wyjścia HDMI oraz wyświetlacze o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli.

Pierwsze tablety z AMD Z-60 trafią na rynek w momencie premiery Windows 8, a więc, najprawdopodobniej, już pod koniec października. Chip już teraz jest dostarczany zainteresowanym producentom sprzętu.

AMD Z60 amd z-60

źródło

Komentarze

  • kryss

    ciekawe jak prędkość i stabilność nowych okien. czy będzie taki przyjazny jak andek na tablecie czy jak wieczny problem na lapku. zaletą napewno będzie kompatybilność wadą ogromne zapotrzebowanie na zasoby….8gb pam operacyjnej, dyski ssd 500gb. czekają nas aplikacje kilkugigabajtowe, tablety z baterią w plecaku… chociaż może tylko czarnowidz jestem :)

    • Owszem – czarnowidz. Sciagnij, zainstaluj bedziesz wiedzial. Bawilem sie przez weekend aby sprawdzic czy warto W8 kupowac (dla desktopa) oraz hybryde z tym systemem i nie rozczarowalem sie. Aczkolwiek warto pmaietac o tym, ze W8 nie pojawi sie jako skonczony ideal, tak, jak dotad zaden z innych systemow operacyjnych. Wiec jakies male drobiazgi tu i uwdzie moga przeszkadzac (np. preinstalowana aplikacja “Mail” dla trybu Modern UI – tyle, ze mozna sobie sciagnac Live Mail jak w W7 i mamy to samo tyle ze bez “Live Tile” na ekranie startowym). MS wykonal kosmicznie wielka prace biorac pod uwage, ze system bedzie dzialal na setkach konfiguracji hardwareowych.

  • maxiwriter

    Jak nie zobacze nie uwierze – tablet w Windows, dzialajacy plynnie na tablecie bez wiatraczkow i i5 ..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona