Vivo XPlay 5S z 6-calowym wyświetlaczem 4K ma zadebiutować w lutym

Sytuacja z Vivo XPlay 5S wygląda dość osobliwie. Smartfon ten pojawia się w przeciekach już od ponad 9 miesięcy, lecz – jak wiadomo – nie doczekał się jeszcze oficjalnej prezentacji. W październiku po raz pierwszy pojawiła się sugestia, że zadebiutuje on na początku 2016 roku. Teraz okazuje się, że jest to bardzo prawdopodobne.

Chciałoby się krzyknąć: Nareszcie!, bowiem nad wyraz rzadko zdarza się, abyśmy tak długo czekali na jakieś urządzenie. Jego premiera, zdaniem chińskiego analityka Pana Jiutanga, ma nastąpić pod koniec lutego. Wydaje się to więcej niż prawdopodobne, zwłaszcza po tym, jak z dużym wyprzedzeniem przewidział on debiut Xiaomi Mi 5 po chińskim Nowym Roku.

Reklama

Po raz kolejny pojawiła się również informacja o tym, że Vivo XPlay 5S ma zostać wyposażony w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K (2160×3840). Chociaż jest to pod wieloma względami bezsensowne posunięcie, to może to być zwykły pokaz sił i sposób zwrócenia uwagi technologicznego świata na urządzenie (bądź, co bądź) mało znanego producenta (poza rodzimym krajem).

Niestety przyczyni się to bez wątpienia do wywindowania ceny Vivo XPlay 5S, zwłaszcza, że jego pozostała specyfikacja również ma być topowa. Wśród podzespołów użytych do produkcji znaleźć się ma procesor Qualcomm Snapdragon 820 (za którego wytwarzanie odpowie Samsung), 4 GB RAM, pamięć wewnętrzna 64 GB, 21 Mpix aparat główny i kamerka 12 Mpix na przodzie. Brak natomiast informacji o pojemności akumulatora, ale przy takim zestawie parametrów przydałoby się co najmniej cztery, jak nie pięć tysięcy mAh (dla porównania, Sony Xperia Z5 Premium, również z wyświetlaczem 4K, ma baterię 3430 mAh).

Mówi się również o głośnikach, zapewniających wysoką jakość odtwarzanego dźwięku, czytniku linii papilarnych wykorzystującym technologię Snapdragon Sense ID (wspieraną przez Snapdragona 820) oraz skanerze tęczówki oka.

Jeśli wszystko powyższe pokryje się z rzeczywistością, to będziemy mieli do czynienia z naprawdę świetnym i prawdziwie flagowym urządzeniem. Warto więc uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i poczekać tych kilka tygodni na debiut Vivo XPlay 5S.

Źródło: GSMDome