Ważne
Wiko VIEW

Plotka staje się prawdą – Samsung wyprodukuje Snapdragona 820

Samsung jest potentatem w wielu dziedzinach. Z jego rozwiązań i usług korzystają zarówno ci najwięksi, jak i nieco mniejsi producenci. Teraz Koreańczycy pozyskali kolejnego, bardzo dużego i ważnego klienta – amerykańskiego Qualcomma, dla którego wyprodukują najnowszego Snapdragona 820.

Co ciekawe, plotki o tym, że tak się stanie, pojawiły się już w połowie października. Teraz już wiadomo, że jest to prawda. Świadczy o tym oficjalna informacja podana przez samego Samsunga. Czytamy w niej m.in. o tym, że masowa produkcja flagowego procesora Qualcomma już się rozpoczęła.

We are pleased to start production of our industry-leading, 2nd generation 14nm FinFET process technology that delivers the highest level of performance and power efficiency.

Charlie Bae, Executive Vice President of Sales & Marketing, System LSI Business, Samsung Electronics

Układ Amerykanów, podobnie, jak autorskie Exynosy 8 Octa (czyli model 8890), będą wytwarzane w 14 nm procesie technologicznym LPP (Low-Power Plus). Jest to druga generacja 14 nm procesu LPE (Low-Power Early), stosowanego przy produkcji Exynosów 7 Octa (a dokładniej Exynosa 7420, napędzającego ubiegłoroczne flagowce, czyli Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus oraz Galaxy Note 5).

Samsung przy okazji chwali się, że stosowany (najnowocześniejszy) proces technologiczny LPP (Low-Power Plus) pozwala zwiększyć osiągi wyprodukowanych przy jego użyciu procesorów, które są o 15% szybsze od poprzedników (wytworzonych w procesie LPE Low-Power Early), a jednocześnie pobierają o 15% mniej energii w porównaniu z nimi.

Pierwsze urządzenia z flagowym układem Amerykanów – jak zresztą już wszyscy wiedzą – trafią na rynek w pierwszej połowie tego roku:

The Qualcomm® Snapdragon™ 820 processor uses Samsung’s new 14nm LPP process and is expected to be in devices in the first half of this year.

Źródło: Samsung

Komentarze

 • Mlody

  Ciekawe jaka bedzie roznica w trzymaniu baterii, z plotek wynika ze pojemnosc akumulatora sie zwiekszy wzgledem poprzednika i +15% mniejsze zuzycie, ciekawe czy wytrzyma chociaz z 2 dni. Obecnie w S6 jak sie klade spac mam jakies 15-30% baterii wiec na noc podpinam ladoware.

  • antonio

   dlatego ja posiadam telefon sony , gdzie bateria spokojnie wytrzymuje praktycznie cały dzień a na dzień następny jeszcze zostaje 40% . Samsung potrafi tylko upychać , coraz to nowsze podzespoły i nic więcej , zero optymizacji touch wiza gdzie s6 posiada 3gb ram a wolnej pamięci zostaje 500mb.

  • Arrczi

   Nie tylko procesor konsumuje baterię :)
   Nie liczył bym na 2 dni bez gniazdka. Jednak pojemniejsza bateria i lepszy procesor trochę ten czas wydłużą. Dwa dni bez konieczności ładowania lub jeden intensywny dzień to będzie już jakiś miły przełom.

   • Mlody

    Intensywny dzien spokojnie wystarcza ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona