Konkurenci już kopiują iPhone’a 7. Vivo z modelem X7 jako pierwsze

Choć Apple jest coraz mniej innowacyjne i raczej ulepsza dostępne na rynku rozwiązania niż wymyśla i stosuje swoje, to cały czas udaje mu się być (przynajmniej w niektórych kwestiach) trendsetterem. Wprowadzona wraz z iPhone’ami 6S wersja Rose Gold szybko została podchwycona przez konkurentów i obecnie większość z nich ma smartfon w takim (lub podobnym) kolorze w swoim portfolio. Wygląda na to, że analogiczną sytuację będziemy mieli z błyszczącą, czarną obudową, nazwaną przez koncern z Cupertino Jet Black i dostępną wyłącznie w droższych wariantach iPhone’a 7 (128GB i 256GB).

Dziwnym trafem, właśnie teraz Vivo wprowadzi na rynek Vivo X7 w czarnej, błyszczącej obudowie. Już ogólnie ten model (podobnie zresztą, jak i Oppo R9) przypomina iPhone’a 6S. A że i iPhone 7 niewiele się od niego różni, to można nadal zarabiać na podobieństwie.

I tak też uczyni Vivo, które od 26 września rozpocznie sprzedaż Vivo X7 Obsidian Black. Smartfon, tak samo, jak nowy iPhone, ma czarną, błyszczącą obudowę. Z racji tego, że jest to specjalna edycja, urządzenie ma być droższe o 300 juanów (~180 złotych) od standardowej wersji i kosztować 2798 juanów (~1650 złotych). W zamian za to użytkownicy otrzymają jednak dwa razy więcej pamięci wewnętrznej (128GB zamiast 64GB).

Vivo X7 Obsidian Black
Vivo X7 Obsidian Black

Pod względem parametrów reszta nie zmienia. Klienci wciąż otrzymają do dyspozycji 5,2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 z układem graficznym Adreno 510, 4GB RAM, aparat główny 13 Mpix, kamerkę 16 Mpix na przodzie oraz akumulator o pojemności 3000 mAh.

Źródło: MyDrivers przez GizChina