Vivo X5 Pro już bez tajemnic. Całkiem przyjemny średniaczek | Tabletowo.pl

Vivo X5 Pro już bez tajemnic. Całkiem przyjemny średniaczek

Dołącz do dyskusji 0

O Vivo X5 Pro wiele mówiło się w ciągu ostatnich tygodni. Chińska firma skutecznie podgrzewała atmosferę przed oficjalną prezentacją produktu, by ostatecznie zaprezentować go całemu światu. Jaki jest najnowszy smartfon firmy?

Przede wszystkim Vivo nie postanowiło iść za trendem implementowania dużych wyświetlaczy do swoich flagowców, dzięki czemu mamy do czynienia ze standardową wielkością ekranu – 5,2″. Zastosowana rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli, dzięki czemu będziemy mogli mówić o kompromisie pomiędzy czytelnością czcionek a czasem pracy akumulatora. Warto dodać, że jest to matryca Super AMOLED.

Smartfon pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lollipop z nakładką Funtouch OS 3.0, a pod obudową skrywa ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 (64-bit) i 2GB RAM. Amatorzy fotografii zaspokojeni zostaną aparatem o rozdzielczości 13 Mpix (obiektyw chroniony szafirowym szkłem) oraz przednią kamerką 8 Mpix (z interpolacją do 32 Mpix). Przednia kamerka może służyć również jako skaner tęczówki oka.

Za czas działania telefonu odpowiada akumulator o pojemności 2300 mAh, zatem nie potwierdziły się spekulacje odnośnie dużo wydajniejszego ogniwa – mówiło się o 4150 mAh. Na jego pokładzie znajdziemy 16GB pamięci wewnętrznej, LTE, dual SIM, WiFi, Bluetooth, 3.5 mm jack audio oraz port microUSB. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie.

Vivo X5 Pro został wyceniony na 443 dolary (~389 euro).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona