Vivo V5

Vivo planuje wypuścić na rynek jeszcze jeden smartfon z aparatem 20 Mpix na przodzie

Wygląda na to, że Vivo naprawdę zamierza wykreować się na selfie experta. Jak się bowiem okazuje, w przygotowaniu jest nie tylko Vivo X9 i Vivo X9 Plus z podwójnym aparatem na przodzie (20 Mpix+8 Mpix), ale również Vivo V5 z 20 Mpix kamerką na froncie.

Smartfon ma być bezpośrednim następcą Vivo V3, więc jak widać, Vivo skacze w numeracji nie tylko w przypadku jednej serii (poprzednikami Vivo X9 i Vivo X9 Plus są Vivo X7 i X7 Plus). Tutaj jednak można próbować wysilić się o jakieś w miarę rozsądne wytłumaczenie – w kulturze chińskiej (choć nie tylko) cyfra cztery ma wydźwięk negatywny, przez co unika się jej stosowania w wielu dziedzinach i aspektach życia (więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule albo w Wikipedii).

Jeśli natomiast spróbujemy podejść do sprawy zdroworozsądkowo, to można pomyśleć, że taki przeskok ma uwydatnić, jak duży postęp poczyniono w stosunku do Vivo V3. Vivo V5 ma mieć bowiem aż 20 Mpix aparat do selfie, dodatkowo wsparty pojedynczą diodą doświetlającą. Smartfon zostanie wyposażony także w 4GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej i czytnik linii papilarnych.

Model Vivo V5 Vivo V3
RAM 4GB 3GB
Pamięć wewnętrzna 32GB 32GB
Aparat na przodzie 20 Mpix z diodą doświetlającą 8 Mpix
Czytnik linii papilarnych tak tak

Vivo V3 dostępny jest także w wersji z dopiskiem Max w nazwie, jednak na razie nie wiadomo, czy Vivo V5 również doczeka się większego braciszka.

Źródło: Phone Radar