Viota M700 - tani tablet ($100) z AICS i ekranem 7" - Tabletowo.pl

Viota M700 – tani tablet ($100) z AICS i ekranem 7″

Tabletowo.pl Viota M700 - tani tablet ($100) z AICS i ekranem 7" Nowości

Jeśli uważnie śledzicie wszystkie wpisy pojawiające się na Tabletowo.pl, doskonale wiecie, że na targach CeBIT 2012 znajduje się stoisko chińskiej firmy Viota, która prezentuje tanie tablety. Pisaliśmy już o interesującym modelu Viota M970 z ekranem IPS 9,7″ i Androidem 4.0 za 120 dolarów, przyszedł czas na jeszcze tańsze urządzenie, ale o mniej ciekawych parametrach. Poznajcie Viota M700 za 100 dolarów.

Urządzenie Viota M700 zostało wyposażone w pojemnościowy wyświetlacz o przekątnej 7″ o nieznanej rozdzielczości (zbyt wysokiej bym się nie spodziewała), jednordzeniowy procesor Boxchip A10 o częstotliwości taktowania 1,5GHz, 512MB lub 1GB RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD.

7-calowy tablet Viota, wyglądem – zwłaszcza z tyłu – przypominający HTC Flyer – posiada także akumulator o pojemności 3500 mAh, mający pracować przez sześć godzin, aparat o rozdzielczości 5 Mpix i kamerkę 2 Mpix. Do Hanoweru firma przywiozła prototyp z Androidem Ice Cream Sandwich, który nie do końca działa tak jak powinien – ostateczna wersja modelu ma nie mieć problemów z systemem operacyjnym.

Niestety, o ile tablet Viota M970 sprawił, że chętnie bym go przetestowała, tak Viota M700 nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia. Wpływ na to mają przede wszystkim kiepskie kąty widzenia, co możecie dostrzec choćby na powyższym zdjęciu i wideo (brak ekranu IPS daje o sobie znać) oraz bateria o pojemności 3500 mAh (większy brat – M970 – ma 6000 mAh). Ale na pewno znajdą się osoby, dla których M700 okaże się ciekawą propozycją. W końcu jego cena to tylko 100 dolarów, a zapotrzebowanie na tanie tablety z dnia na dzień rośnie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona