ViewSonic ViewPad 7x: 7″ i Honeycomb. Zadebiutuje już niebawem

Android 3.0 Honeycomb na tabletach z ekranami o przekątnej 7″ to nie nowość, choć takich urządzeń można ze świeczką szukać. Na myśl nasuwa się przede wszystkim Acer Iconia Tab A100, który w okolicy czerwca zadebiutuje w Polsce (a przynajmniej takie były plany) oraz HTC Flyer, który jakiś czas po rynkowej premierze ma otrzymać aktualizację systemu do wersji 3.0. Kolejnym z modeli z plasterkiem miodu będzie tablet ViewSonic – ViewPad 7x.

Jak na pierwsze plotki na temat tego urządzenia, są wyjątkowo obfite. Wiadomo już, że najnowszy tablet ViewSonic będzie wyposażony w dwurdzeniowy chip Tegra 2 (będący ostatnio standardem), dwie kamerki, WiFi, HDMI, a całość ma ważyć jedynie 380 g. Tablet ma pracować w oparciu o Androida Honeycomb – na razie nie jest jasne dokładnie w której wersji: 3.0 czy 3.1.

ViewSonic ViewPad 7x
zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych targów Computex, a do sprzedaży ma trafić w czerwcu. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na debiut 7-calowego tabletu Acer Iconia Tab A100 z Honeycomb, którego to rynkowa premiera została ostatnio przesunięta w Amazon UK z 14 maja na 30 czerwca, bowiem ViewPad 7x może się okazać ciekawą alternatywą dla niego (trzeba poczekać na szczegółowe informacje na temat rozdzielczości ekranu, baterii oraz ceny).

Swoją drogą, szkoda, że targi Computex odbywają się na drugim końcu świata (chyba można tak powiedzieć o Tajwanie?), przez co nie możemy się tam pojawić. Mamy nadzieję, że producenci pokażą choć kilka ciekawych nowości, które nas zainteresują. Oczywiście będziemy o wszystkich ciekawostkach informować na bieżąco.

źródło, fot.