Vedia X5 - już tablet (5") czy jeszcze nawigacja? - Tabletowo.pl

Vedia X5 – już tablet (5″) czy jeszcze nawigacja?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Vedia X5 - już tablet (5") czy jeszcze nawigacja? Nowości

Na pewno zauważyliście, że tablety trafiające w ostatnim czasie do sprzedaży w Polsce (mam na myśli zwłaszcza te tanie, marketowe), to urządzenia bez GPS. I choć zdania dotyczące obecności tego modułu w urządzeniu są podzielone, nie ulega wątpliwości, że jest to miły dodatek, który może się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Firma Vedia wprowadza na polski rynek tanie urządzenie oferujące GPS: Vedia X5, wycenione na 479 złotych. Ale w mojej głowie pojawia się pytanie: czy to już jest tablet (firma wprowadza model właśnie tak go nazywając) czy po prostu zwykła nawigacja samochodowa z Androidem i dotykowym ekranem…

Próbę odpowiedzi na to pytanie podjął Artur Grzymkowski, dyrektor sprzedaży Vedia:

Połączenie nawigacji i małego tabletu w jednym urządzeniu czyni produkt unikalnym i konkurencyjnym. Główne atuty urządzenia to mobilność i wysoka funkcjonalność przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i wagi. Sprzęt posiada wszystkie funkcje charakterystyczne dla tabletów, a przy tym z uwagi na wbudowaną kartę Wi-Fi i moduł GPS łatwo go przenosić z miejsca na miejsce. Zaletą X5 jest wysoka jakość sprzętu i estetyka trafiająca w gusty nawet bardzo wymagających klientów.

A co ma do zaoferowania to urządzenie, poza GPS? Pierwsze, co rzuca się w oczy, to system operacyjny. Nie jest nim najnowszy Android 4.0, a starszy, smartfonowy, Android 2.3, , aczkolwiek została zastosowana „nakładka graficzna systemu 3.0”. Nie ma też żadnej informacji dotyczącej ewentualnej aktualizacji systemu… Warto wspomnieć, że sprzęt oferuje dostęp do Google Play.

Model Vedia X5 został wyposażony w 5-calowy, pojemnościowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz (nie zostało sprecyzowane jaka to konkretnie jednostka), 512MB RAM, WiFi, akumulator o pojemności 3000 mAh (pozwalający pracować przez „kilka godzin”), port USB z trybem host, slot kart microSD,

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy uchwyt i zasilacz samochodowy. Sugerowana cena Vedia X5 to 479 złotych w wersji bez nawigacji oraz 549 złotych z wbudowaną nawigacją MapaMapPL.

Taka myśl mnie naszła przy okazji tego modelu… Swego czasu zacieśniła się granica pomiędzy czytnikami książek elektronicznych i tabletami, obecnie chyba coraz częściej będziemy mieli do czynienia z połączeniem tabletu i nawigacji. Mieliśmy do czynienia z Modecom FreeWAY TAB 7.0 za 599 złotych, teraz Vedia X5 za jeszcze mniejsze pieniądze (ale i z mniejszym ekranem). Robi się coraz ciekawiej. I bardzo mnie to cieszy.

Tabletowo.pl Vedia X5 - już tablet (5") czy jeszcze nawigacja? Nowości

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona