Modecom FreeWAY TAB 7.0 – tabletowa nawigacja (update: błąd przy baterii)

Modecom FreeWAY TAB 7.0

Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do… niczego – też wychodzicie z takiego założenia? Wielokrotnie przekonałam się o tym, że zdanie to jest prawdziwe, ale w dalszym ciągu, jeśli coś mnie zainteresuje, chętnie sprawdzam czy jest tak w każdym przypadku. Nie inaczej zrobię z tabletem Modecom FreeWAY TAB 7.0, który właśnie został zapowiedziany jako “tablet i nawigacja w jednym” i, co ważne, już wiem, że trafi do nas na testy (ale to dopiero za jakiś czas). Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak przyjrzeć się oferowanym przez niego parametrom technicznym.

Modecom FreeWAY TAB 7.0 został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor Allwinner A10 (Cortex A8) o częstotliwości taktowania 1GHz, 512MB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. System operacyjny? Obecnie Android 2.3, ale “już wkrótce” ma zostać zaktualizowany do Androida 4.0 – szkoda tylko, że nie padła żadna konkretna data. Ważna informacja: tablet oferuje dostęp do Google Play.

Sprzęt oferuje także wyjście HDMI, port microUSB (z trybem host dzięki przejściówce), GPS, WiFi, transmiter FM oraz akumulator o marnej pojemności 1500 mAh (update: producent dał znać, że jest to błąd i bateria w rzeczywistości ma 3300 mAh). Wszystko pięknie, ale skoro urządzenie to ma służyć jako nawigacja, przydałaby się jakaś wgrana aplikacja do nawigacji. Wiele wskazuje jednak na to, że o takowy program będziemy musieli zatroszczyć się już osobiście.

Grupa docelowa urządzenia bardzo ładnie została określona w przesłanej informacji prasowej: “produkt skierowany jest do osób szukających wielofunkcyjnego urządzenia, które pozwoli im czerpać przyjemność z bogactwa multimedialnego świata”. Zainteresowane osoby będą mogły wejść w posiadanie tabletu za 599 złotych w maju bieżącego roku. W pakiecie z modelem objętym 2-letnią gwarancją, otrzymamy uchwyt samochodowy i ładowarkę samochodową (sieciową oczywiście również).

Modecom FreeWAY TAB 7.0 Modecom FreeWAY TAB 7.0

UPDATE:

Dostałam cynk od producenta, że w przesłanych materiałach wkradł się błąd. Pojemność baterii to 3300 mAh, a nie 1500 mAh.

Komentarze

 • Kuba

  Trochę mała bateria ? Zero mobilności chyba, że z pomocą gniazdka samochodowego…

 • zwierzak

  Nawigacja tabletowa bez wbudowanego GPS’a?

  • Jak to bez? Przecież jest nawet wyboldowany ;-) Umieściłam wszystkie informacje na temat tabletu, jakie podesłał mi producent.

 • marekbn

  Jeszcze gdyby bateria była większa ….. Ale jest to znakomita alternatywa dla Manty Power Tab MID 07. Za niższą kwotę te same możliwości+więcej pamięci. A wgranie aplikacji nie jest problemem.

  • Maciequje

   Jeśli chcemy byc uczciwi, to aplikacje trzeba kupić, a dobra aplikacja to 200zł min.

  • AltuZo

   Nie do końca alternatywa bo nie ma wbudowanego modemu 3G, tym samym nie da się korzystać (na starcie) z darmowej nawigacji Google itp. nie będzie informacji o aktualnej sytuacji na drodze, bez wifi nie poserfujemy po Internecie. Dlatego niższa cena w stosunku do MID 07 jest uzasadniona. Można podłączyć zewnętrzny modem 3G ale to już kwestia wygody. Nie jestem pewien czy MID 07 obsługuje funkcję telefonu z okazji wbudowanego modemu ale TAB.07 na pewno nie. Więc kwestia sposobu użytkowania zadecyduje o wyborze jednego lub drugiego tabletu.

 • xzf

  coś się w końcu ruszyło w tabletach z GPS, oferta ciekawa tylko ten akumulator jeszcze…

 • marekbn

  Nikt , nikogo nie namawia do nieuczciwości . Wystarczy korzystać z wersji beta , aplikacji darmowych i testowych z określonym terminem.
  Ale jeśli potrzebna jest nawigacja na stałe ….. warto kupić aplikację
  wg. własnych upodobań (za aktualizację i tak trzeba płacić).Manta instaluje Mapa Map ale za aktualizację niestety trzeba płacić

 • nerevarine

  MapaMap Life Time to koszt 119 złotych, a np. aktualizacja w tej chwili jest za 39 złotych – mapa Polski :) I raz w roku te parę złociszy można wydać, jeśli się chce być legalnym. Jeśli nie chce zaś się wydawać pieniędzy – pozostaje nam Google Maps i inne darmowe twory :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona