Modecom FreeWAY TAB 7.0 - tabletowa nawigacja (update: błąd przy baterii) - Tabletowo.pl

Modecom FreeWAY TAB 7.0 – tabletowa nawigacja (update: błąd przy baterii)

Tabletowo.pl Modecom FreeWAY TAB 7.0 - tabletowa nawigacja (update: błąd przy baterii) Nowości

Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do… niczego – też wychodzicie z takiego założenia? Wielokrotnie przekonałam się o tym, że zdanie to jest prawdziwe, ale w dalszym ciągu, jeśli coś mnie zainteresuje, chętnie sprawdzam czy jest tak w każdym przypadku. Nie inaczej zrobię z tabletem Modecom FreeWAY TAB 7.0, który właśnie został zapowiedziany jako „tablet i nawigacja w jednym” i, co ważne, już wiem, że trafi do nas na testy (ale to dopiero za jakiś czas). Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak przyjrzeć się oferowanym przez niego parametrom technicznym.

Modecom FreeWAY TAB 7.0 został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor Allwinner A10 (Cortex A8) o częstotliwości taktowania 1GHz, 512MB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. System operacyjny? Obecnie Android 2.3, ale „już wkrótce” ma zostać zaktualizowany do Androida 4.0 – szkoda tylko, że nie padła żadna konkretna data. Ważna informacja: tablet oferuje dostęp do Google Play.

Sprzęt oferuje także wyjście HDMI, port microUSB (z trybem host dzięki przejściówce), GPS, WiFi, transmiter FM oraz akumulator o marnej pojemności 1500 mAh (update: producent dał znać, że jest to błąd i bateria w rzeczywistości ma 3300 mAh). Wszystko pięknie, ale skoro urządzenie to ma służyć jako nawigacja, przydałaby się jakaś wgrana aplikacja do nawigacji. Wiele wskazuje jednak na to, że o takowy program będziemy musieli zatroszczyć się już osobiście.

Grupa docelowa urządzenia bardzo ładnie została określona w przesłanej informacji prasowej: „produkt skierowany jest do osób szukających wielofunkcyjnego urządzenia, które pozwoli im czerpać przyjemność z bogactwa multimedialnego świata”. Zainteresowane osoby będą mogły wejść w posiadanie tabletu za 599 złotych w maju bieżącego roku. W pakiecie z modelem objętym 2-letnią gwarancją, otrzymamy uchwyt samochodowy i ładowarkę samochodową (sieciową oczywiście również).

Tabletowo.pl Modecom FreeWAY TAB 7.0 - tabletowa nawigacja (update: błąd przy baterii) Nowości   Tabletowo.pl Modecom FreeWAY TAB 7.0 - tabletowa nawigacja (update: błąd przy baterii) Nowości

UPDATE:

Dostałam cynk od producenta, że w przesłanych materiałach wkradł się błąd. Pojemność baterii to 3300 mAh, a nie 1500 mAh.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona