Vectra ma poważną awarię! Tysiące użytkowników ma problemy z połączeniem internetowym

Jeśli masz internet w Vectrze, to masz problem. W wielu miastach w Polsce operator aktualnie boryka się z ogromną awarią sieci.

Vectra ma masową awarię

Vectra na swoim facebookowym profilu potwierdziła awarię w dostępie do usług, z którą od dłuższego czasu muszą radzić sobie abonenci tego operatora:

Drodzy, niestety, w tej chwili mogą występować problemy z dostępem do usług. Nasi technicy pracują już nad usunięciem awarii. Przepraszamy za niedogodności.

Informacja pojawiła się w dość dziwnym miejscu – w formie komentarza pod ostatnim postem na platformie, więc choć jest to oficjalny komunikat, to nie jest łatwo na niego trafić.

Na stronie downdetector.pl można orientacyjnie zapoznać się ze skalą awarii: problemy z dostępem do usług zgłosiło już ponad 9 tysięcy osób, zatem można swobodnie zakładać, że liczba ludzi mających trudności z połączeniem się z internetem z Vectry jest już pięciocyfrowa.

Problem wydaje się mieć charakter ogólnopolski: trudności w dostępie do internetu stacjonarnego mają mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Olsztyna, Wrocławia, Bydgoszczy, Nowego Sącza, Legnicy, Kielc, Bielsko Białej i wielu, wielu innych miast.

W tym momencie trudno nawet dodzwonić się na numery pomocy technicznej Vectry, więc nawet w przybliżeniu nie wiadomo, kiedy awaria zostanie usunięta.