Vampire The Masquerade: Swansong

Vampire: The Masquerade – Swansong opóźnione. Premiera dopiero wiosną 2022 roku

Fani Świata Mroku i wampirów nie będą uradowani. Studio Big Bad Wolf, które pracuje obecnie nad Vampire: The Masquerade – Swansong ogłosiło, że produkcja zadebiutuje dopiero wiosną 2022 roku. Premierę przesunięto już drugi raz.

Vampire: The Masquerade – Swansong. Ile można czekać?

Na gry spod szyldu The Masquerade czekam zawsze z niecierpliwością. Tak naprawdę od 2004 roku, kiedy zadebiutowało Vampire: The Masquerade Bloodlines, nie grałem w żadną porządną grę osadzającą w roli głównych bohaterów tytułowe wampiry. Swansong raczej rewolucją dla marki nie będzie, ale z drugiej strony świat gier wideo lubi zaskakiwać.

Vampire: The Masquerade – Swansong już raz przekładano – pierwotnie planowano wydać grę w 2021 roku. Później zmieniono plany i ogłoszono, że premiera odbędzie się w lutym 2022 roku, a teraz ponownie przełożono datę premiery – tym razem na 19 maja 2022 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 5, Xbox X Series, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Twórcy tłumaczą, że potrzebują nieco więcej czasu, aby dopracować wszystkie elementy rozgrywki. Chcą także zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, co w pracy tak małego studia staje się po prostu niezbędne. A oto oficjalna wiadomość:

O czym opowiada Vampire: The Masquerade – Swansong?

Jeśli pierwszy raz słyszycie o Vampire: The Masquerade – Swansong, to już śpieszę z kilkoma słowami wyjaśnienia. Jest to tytuł RPG, którego akcję osadzono w Świecie Mroku – fikcyjnej rzeczywistości wykorzystującej elementy horroru oraz mitologii czy folkloru.

W grze wcielimy się w aż trzech wampirzych bohaterów, którzy postanawiają połączyć siły, aby zbadać tajemniczą strzelaninę. Oczywiście, wkrótce wplączą się w wielki spisek i reszta już zależy w znacznej mierze od nas. Swansong ma stawiać bowiem wyjątkowy nacisk na wybory podejmowane przez gracza i ich wpływ na fabułę.

Vampire The Masquerade: Swansong
Vampire The Masquerade: Swansong (Źródło – Gamepur)

Rozgrywka skupia się na eksploracji, elementach zręcznościowych i logicznych oraz – przede wszystkim – budowaniu relacji i rozmowach z innymi bohaterami. Wampiry będą też posiadać swoje unikalne zdolności, a poszczególne statystyki, jak na grę RPG przystało, będziemy rozwijać w trakcie zabawy.