Użytkownicy Sony Xperii XZ właśnie instalują Androida 7 Nougat na swoich urządzeniach

Zgodnie z obietnicami Sony, pierwszymi smartfonami mającymi otrzymać aktualizację do Androida Nougat mają być Xperia X Performance oraz Xperia XZ. I rzeczywiście, niektóre regiony otrzymały już pakiet wynoszący X Performance na wyższą wersję Androida, a pierwsi użytkownicy Xperii XZ właśnie ściągają nowe oprogramowanie na swoje telefony.

Reklama

Jeśli jesteś użytkownikiem Xperii XZ, będziesz musiał pewnie jeszcze chwilę poczekać – paczka ulepszeń jest wypuszczana partiami i nie wszystkie urządzenia otrzymają ją jednocześnie. Podobnie jest w wypadku Xperii X Performance – proces aktualizacji powinien zamknąć się w okolicy tygodnia. O nowej łatce zmieniającej wersję systemu na Androida 7.0 poinformowali członkowie forum Sony.

xperia-xz-nougat

Android Nougat wniesie natywną funkcję podziału ekranu, szybkie skróty, poprawiony tryb oszczędzania baterii Doze, interaktywne notyfikacje i kilka innych pomniejszych ulepszeń. Ciekawe, czy Sony przy okazji zdecydowało się na przebudowę lub chociażby lifting swojej nakładki graficznej.

Choć Sony wywiązuje się z obietnicy aktualizacji do najnowszej wersji Androida, firmie nie idzie to tak sprawnie, jak początkowo zakładano. X Performance i XZ miały otrzymać upgrade w październiku, a wkolejce nadal czekają modele X i X Compact. Poślizg może wpłynąć również na Xperie Z3+, Z4 i Z5, które spodziewają się otrzymać Nougata w grudniu.

 

źródło: Sony Support Forum dzięki PhoneArena