Użytkownicy Motoroli Xoom zagrożeni. Byli użytkownicy - Tabletowo.pl
Ważne

Użytkownicy Motoroli Xoom zagrożeni. Byli użytkownicy

Tabletowo.pl Użytkownicy Motoroli Xoom zagrożeni. Byli użytkownicy Motorola Nowości

Sprzedając używany komputer czy telefon, zawsze towarzyszy nam stres, że zostały na nim jakieś poufne dane, typu zdjęcia z imprezy, o której chcieliśmy zapomnieć albo hasło do strony z filmami o tematyce erotycznej. PC, tablet czy smartfon to przedmioty dość ściśle związane z naszą prywatnością i zapewne większość osób przed sprzedażą dokładnie się upewnia, czy aby na pewno coś na nich nie zostało.

Tymczasem niedawno Motorola ogłosiła, iż osoby, które skorzystały z programu serwisu Woot.com, który polegał na odkupywaniu niechcianych modeli Xoom, a następnie, po odpowiednich zabiegach „odnawiających”, ponownej ich sprzedaży, mogą się zdziwić, gdy zdjęcia z ich wesela znajdą się na profilu osoby o imieniu Ricardo, której wcale nie znają.

Wina leży zarówno po stronie użytkowników, którzy nie wpadli na pomysł sformatowania swoich urządzeń przed sprzedażą (Amerykanie…) i po stronie pracowników serwisu, którzy tego nie sprawdzili. Tak czy siak, Motorola czuje się winna i oferuje poszkodowanym możliwość bezpłatnego udziału w programie Protect My ID firmy Experian. Miło z ich strony. Nie pomoże to wprawdzie w kwestii upokarzających zdjęć czy filmów, ale przynajmniej karty kredytowe będą bezpieczne.

Gdyby któryś z naszych Czytelników okazał się zagrożony (w co szczerze wątpię), może skorzystać z odpowiedniej strony internetowej, gdzie udzielona zostanie mu wszelka możliwa pomoc.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona