Użytkownicy kilku Xperii raportują poważne problemy po aktualizacji do Androida Nougat - Tabletowo.pl

Użytkownicy kilku Xperii raportują poważne problemy po aktualizacji do Androida Nougat

Sony powoli zamyka cykl wydawniczy, przynajmniej jeśli mowa o Androidzie Nougat. Producent zdecydował się wesprzeć sporo urządzeń, wliczając w to także dość wiekowe Xperie Z3+ i Z5. Niestety, wielu użytkowników skarży się, że aktualizacja przyniosła przy okazji ze sobą mnóstwo problemów.

Co gorsza, nie jest to jednostkowy przypadek. Cały czas zwiększa się liczba osób, które dają znać, że najnowsza wersja oprogramowania ewidentnie jest zbugowana, ponieważ po aktualizacji pojawiło się sporo problemów i korzystanie z urządzeń jest uciążliwe. Wśród najpopularniejszych wymieniane są krótki czas pracy na baterii, nadmierne grzanie się smartfonów oraz samoistne restartowanie się.

W chwili obecnej trudno wyciągać jeszcze daleko idące wnioski, jednak zwłaszcza dla Xperii Z3+, która – jak być może jeszcze pamiętacie – była przecież bardzo „gorącą nowością”, te zawyżone temperatury pracy mogą umiejętnie zirytować posiadaczy urządzenia. Wszystkie te kłopoty z urządzeniami mają jeden wspólny mianownik – jest nim aktualizacja oznaczona jako 32.4.A.0.160.

Na ten moment Sony nie zabrało jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie. Wydaje się jednak, że problem można uznać za taki, który łatwo da się wyeliminować jakąś pomniejszą aktualizacją. Być może więc cała sprawa rozejdzie się po kościach. A jeśli nie jesteście przekonani do najnowszej wersji oprogramowania, zawsze możecie pomyśleć o downgrade lub też po prostu jej nie instalować.

*na zdjęciu tytułowym Sony Xperia Z5

źródło: XperiaBlog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona