Ultrabook CZC U116T: Transformer z systemem Windows | Tabletowo.pl

Ultrabook CZC U116T: Transformer z systemem Windows

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj myślałem, że jest poniedziałek, dziś natomiast obudziłem się z przekonaniem, że jest wtorek. Tydzień wariuje, ja tracę poczucie czasu. Jest niewiele po siódmej, zjadłem śniadanie i zabieram się do pisania tabletowych newsów, które podczas nocy pojawiły się jak grzyby po deszczu (myślicie, że krople wody rytmicznie uderzające w szyby miały z tym coś wspólnego?). Na pierwszy ogień idzie hybrydowy komputer typu ultrabook, CZC U116T.

CZC U116T bardzo przypomina tablety z serii Asus Transformer: składa się z właściwej części mieszczącej ekran dotykowy i podzespoły oraz stacji dokującej z fizyczną klawiaturą. Jego debiut zaplanowany został na targi Computex 2012, które rozpoczną się na początku czerwca. Specyfikacja U116T obejmuje 13,3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, system operacyjny Windows 7 z perspektywą aktualizacji do Windows 8, procesor Intel Ivy Bridge z układem graficznym HD 4000, 4GB pamięci operacyjnej RAM, dysk SSD o pojemności wybranej przez użytkownika, porty USB 2.0 i 3.0, czytnik kart pamięci, Wi-Fi, Bluetooth oraz, co ciekawe, slot kart SIM (3G). Początkujących agentów wywiadu i klientów ceniących sobie bezpieczeństwo zadowoli obecność czytnika linii papilarnych na pokładzie hybrydy.

CZC U116T na pewno nie został stworzony z myślą o zostaniu kolejnym „iPad killerem”. Byłbym skłonny stwierdzić, że jego producent chce uszczknąć dla siebie część tortu obecnie będącą w posiadaniu Asusa i jego hybryd. Czy ultrabook CZC jest zatem „Transformer killerem”? Jeżeli tak, tabletowa wojna, niczym mitologiczna hydra, ma więcej głów niż się spodziewaliśmy.

via Tablet-News

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona