Ulepszony Chuwi HiBook z "Pro" w nazwie - wyższa rozdzielczość i lepsza bateria 18

Ulepszony Chuwi HiBook z „Pro” w nazwie – wyższa rozdzielczość i lepsza bateria

Chiński konkurent Microsoft Surface i Surface Book zyskał nową odsłonę. Tym razem firma Chuwi zaprezentowała wersję Pro swojego urządzenia. Czym różni się od standardowego modelu i kiedy ta hybryda trafi na polski rynek?

Wersja podstawowa hybrydy, HiBook, trafiła do sprzedaży pod koniec marca tego roku. Wkrótce później firma Chuwi weszła ze swoimi produktami także na polski rynek, oferując ciekawe smartfony i tablety. Wracając do HiBooka – jego specyfikacja przywodzi na myśl świetnie sprzedający się tablet Surface i hybrydę Surface Book Microsoftu.

Urządzenia chińskiego producenta są jednak oczywiście dużo tańsze – podstawowy model HiBooka kosztuje w polskim sklepie 1300 zł. Chuwi idzie za ciosem i na chińskim rynku pojawiła się właśnie bardziej podrasowana wersja HiBooka – HiBook Pro.

Urządzenie różni się od swojego kuzyna rozdzielczością ekranu – 2560×1600 pikseli. Wersja podstawowa HiBooka oferuje zaś 1920×1200 pikseli. Kolejna różnica, jaką można zauważyć, to nieco większa bateria – 8000 mAh. Co ciekawe, albo nawet dziwne, reszta pozostała bez zmian. A zatem wersja Pro, tak samo jak podstawowy model ma 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, ten sam procesor, etc.

A co najciekawsze, jeżeli sugerować się chińskimi cenami, HiBook Pro będzie kosztował tyle samo, co jego poprzednik. Chińska cena to 183 dolary (1199 juanów), a zatem można spodziewać się, że międzynarodowa wyniesie około 240 dolarów. Czyli tyle samo, co HiBook, którego ceny teraz pewnie zaczną spadać.

Źródło: GizChina