Sony Xperia 10 / fot Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Udostępnianie linków do filmów Netfliksa na Instagram Stories także w Androidzie – kilka miesięcy po iOS

Lubimy chwalić się tym, co obejrzeliśmy, albo czego nie widzieliśmy na Netfliksie czy w HBO GO. Ostatnio modne jest podkreślenie jak bardzo nas NIE ruszają spoilery z ostatniego odcinka „Gry o tron”. W podzieleniu się ze światem informacją o aktualnie męczonym przez nas sezonie serialu, pomoże nowa funkcja w aplikacji Netfliksa.

Funkcja ta jest nowa tylko dla użytkowników Androida, bo właściciele iPhone’ów znają ją już od kilku miesięcy. Chodzi o możliwość wygenerowania specjalnej karty w instagramowych Relacjach, w której poinformujemy swoich obserwatorów o produkcji, którą w tej chwili oglądamy na Netfliksie.

Reklama

Do Relacji możemy dodać animacje, tekst i rysunki, a więc co tylko nam się w głowie zamarzy. Karta będzie zawierać w sobie link do strony odpowiadającej oglądanemu przez nas show. W ten sposób ktoś, kto zobaczy nasze Stories, a będzie również chciał sprawdzić dany serial czy film, przeniesie się do niego bezpośrednio z aplikacji Instagrama.

Netflix musi dbać o utrzymanie ogromnej liczby swoich subskrybentów i pracować nad zjednywaniem sobie kolejnych widzów. Tego typu dodatkowa opcja w Instagramie, choć wydawałoby się niewielka, może mieć wpływ na to, że niejeden bardziej przychylnym okiem spojrzy na opłacanie abonamentu usługi strumieniowania wideo.

Android znowu jest trochę za iOS pod względem wprowadzania takich nowości, ale bufor w postaci kilku miesięcy nie jest chyba jeszcze tak mocno krzywdzący. Zresztą, chyba każdy szanujący się influencer chyba i tak używa iPhone’a, nieprawdaż? ;)

Netflix dostosuje dźwięk w wysokiej jakości do szybkości naszego internetu

źródło: 91mobiles