UC Browser, jedna z najpopularniejszych przeglądarek na Androida, została usunięta ze Sklepu Play | Tabletowo.pl

UC Browser, jedna z najpopularniejszych przeglądarek na Androida, została usunięta ze Sklepu Play

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu UC Browser – jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na Androida – przekroczyła próg 500 milionów pobrań. Mimo to, nie cieszy się ona najlepszą opinią ze względu na problemy z prywatnością użytkownika. Google również zdał sobie z tego sprawę i zablokował aplikację w Sklepie Play.

UC Browser pod wieloma względami jest produktem kompletnym, ponieważ oferowana przezeń liczba funkcji jest przeogromna. Nie wszystko jednak wygląda tak pięknie. Wiele osób narzekało, że aplikacja prosi o dostęp do m.in. wykonywania połączeń telefonicznych czy aparatu. Jest to spore uniedogodnienie zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie prywatność. Kolejnym problemem były również reklamy. Co jakiś czas przeglądarka potrafiła wyświetlać przeróżne komunikaty, których nie dało się wyłączyć.

Uprawnienia w UC Browser (fot. Tabletowo.pl)

Co ciekawe, jak na tę chwilę nie znamy oficjalnych stanowisk ani Google, ani producentów aplikacji w tej sprawie. Prawdopodobnie zniknięcie aplikacji jest tymczasowe, co potwierdza jedna z osób, odpowiedzialna za tę przeglądarkę, za pośrednictwem swojego Twittera:

(…) Dostałem dzisiaj rano maila, z którego to dowiedziałem się, że UC Browser zostało usunięte ze Sklepu Play na 30 dni. Powodem tego działania są „nieodpowiednie” formy namawiania osób do wypróbowania naszego produktu, w celu zwiększenia liczby pobrań.

Przez kilka ostatnich miesięcy rozwój aplikacji był naprawdę dynamiczny, dzięki czemu przekroczono próg 500 milionów pobrań. UC Browser jest również jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w Indiach. Co ciekawe, nadal w Sklepie Play odnajdziemy lżejszą wersję tego programu – UC Browser Mini.

Źródło: Android Central

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona