Ubuntu na Google Nexus 7? To możliwe (wideo) - Tabletowo.pl

Ubuntu na Google Nexus 7? To możliwe (wideo)

Plotki dotyczące ewentualnego wejścia Canonical na rynek tabletów internetowych co jakiś czas pojawiają się, by zaraz później zniknąć w otchłani innych spekulacji. Pod koniec 2010 roku, kiedy to tak naprawdę nie wiadomo było w jaką stronę rozwinie się tego typu sprzęt, firma zdementowała wszelkie pogłoski o nadchodzącym Ubuntu na tablety. Jakiś czas później jednak zmieniła zdanie i rok temu zapowiedziała, że oprogramowanie zadebiutuje na tabletach, smartfonach i telewizorach. Czy coś się zmieniło od tamtej pory? Chyba niewiele poza tym, że prace faktycznie trwają.

Dowodem tego niech będzie bardzo krótkie wideo pokazujące tablet Google Nexus 7 działający w oparciu o Ubuntu. Co ważne, filmik pochodzi z oficjalnego źródła, bowiem od jednego z inżynierów Canonical. Zamieścił go w sieci Victor Palau.

Jakiś czas temu założyciel Canonical, Mark Shuttlesworth, zapowiedział, że począwszy od Ubuntu 13.04 (okolice kwietnia 2013), firma skupi się na kwestiach związanych z urządzeniami mobilnymi. Miał na myśli przede wszystkim konsumpcję pamięci, długość pracy baterii i prądożerność systemu oraz zoptymalizowanie Ubuntu do działania na urządzeniach z ekranami dotykowymi. Cały czas czekamy na efekt tych prac.

Ubuntu na tabletach? Jestem za. Dajcie znać co myślicie na ten temat.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona