Anno History Collection

Ubisoft znów odświeża klasyki – zobaczcie Anno History Collection

Okres ósmej generacji konsol zapamiętam jako wielki czas remasterów — zarówno tych dobrych jak Saint’s Row Remastered czy tych gorszych jak Mafia II: Edycja Ostateczna, o której już wkrótce przeczytacie w mojej recenzji. Remastery to jednak nie tylko domena konsol, bo i również wiele tytułów stricte PC dostaje „drugie życie” – tak jak seria Anno.

Seria gier strategicznych Anno jest z nami już od ponad 20 lat, podczas których otrzymaliśmy wiele odsłon zarówna na PC, jak i na konsole, w tym moje ukochane Anno: Create a New World na Nintendo DS. Fani serii nie mają też na co narzekać, bo rok temu wydana została nowa cześć cyklu — Anno 1800, którego recenzję znajdziecie na Tabletowo.

Twórcy i wydawca serii jednak nie próżnują, czego najlepszym przykładem jest to, że już w przyszłym miesiącu na rynek trafi lekko odświeżona kolekcja czterech pierwszych odsłon serii wraz ze wszystkimi wydanymi dodatkami i aktualizacjami.

Na Anno History Collection składać się będzie Anno 1602, Anno 1503, Anno 1701 i Anno 1404 wraz ze wszystkimi dodatkami. Gry zostaną specjalnie zaktualizowane i zoptymalizowane pod współczesne komputery, możemy się więc spodziewać takich funkcji jak wsparcie dla rozdzielczości 4K, obsługę wielu monitorów czy lekko usprawniony tryb wieloosobowy – co warte odnotowania Anno 1503 dostatnie po raz pierwszy tryb dla wielu graczy! Nie mamy jednak co liczyć na żadne większe zmiany w grafice czy mechanice gier.

Anno History Collection pojawi się na platformie Uplay już 25 czerwca w cenie 159 zł. Warto jednak dodać, że każdą grę z kolekcji będzie można zakupić również oddzielnie.

Anno 1800 – obowiązkowa pozycja dla każdego fana strategii ekonomicznych! (recenzja)

Graliście w którąś z pierwszych czterech gier z serii Anno?

Źródło: Informacja prasowa, YouTube