UBER logo

Uber wprowadza opcję „Zawsze wiesz, z kim jedziesz”, by zmniejszyć ryzyko pomyłek

Bywa, że zidentyfikowanie samochodu Ubera sprawia pewne trudności. Nie każdy zna się dobrze na markach samochodów, a zdarza się, że w umówionym miejscu znajduje się kilka podobnych wozów, więc czasem podchodzeniu do zaparkowanego auta towarzyszy pewna nuta niepewności. Dlatego Uber chce ułatwić rozpoznawanie naszych kierowców.

Nowa funkcja bezpieczeństwa „Zawsze wiesz, z kim jedziesz” rozpoczyna swoje działanie już dzisiaj, jako program pilotażowy. Zamawiając przejazd w aplikacji Uber, użytkownicy tuż przed przybyciem auta na miejsce otrzymają powiadomienie push, przypominające im o sprawdzeniu czy numer tablicy rejestracyjnej samochodu, a także wizerunek kierowcy, są zgodne z tym, co wyświetla im się w aplikacji.

Oprócz tego pojawi się tam specjalny baner. Będzie on widoczny od momentu, w którym użytkownik zostanie połączony z kierowcą, aż do samego rozpoczęcia przejazdu. Przypomni on zamawiającemu o trzech krokach:

  1. Sprawdzeniu tablicy rejestracyjnej
  2. Zweryfikowaniu marki i modelu samochodu
  3. Sprawdzeniu zdjęcia kierowcy

Dodatkowo, użytkownicy mogą również poprosić kierowcę o potwierdzenie swoich danych. Zarówno imię zamawiającego przejazd, jak i imię kierowcy są wyświetlane w aplikacji.

„Zawsze wiesz, z kim jedziesz” dołącza do innych opcji bezpieczeństwa dostępnych w aplikacji Ubera. Z poziomu programu można na przykład wezwać służby ratunkowe, sprawdzić prędkość pojazdu czy wysłać znajomym powiadomienie o tym, że znajdujemy się w podróży.

Hulajnogi Lime od teraz dostępne również przez aplikację Uber

źródło: informacja prasowa