photograpy by Kris Krug

Hulajnogi Lime od teraz dostępne również przez aplikację Uber

Jest spora szansa na to, że spotkaliście się już z zielonymi hulajnogami elektrycznymi Lime. Może jedną z nich jeździliście, może się o jakąś potknęliście. Ten środek transportu, który spopularyzował się dość niedawno, będzie teraz jeszcze bardziej dostępny. Ci, którzy nie korzystali dotąd z Lime, a mają na smartfonie apkę Ubera, znajdą informacje o lokalizacji hulajnóg właśnie tam.

Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy aplikacji Uber będą mogli wypożyczać jednoślady Lime w trzech polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Zamysłem Ubera jest stworzenie jednej przestrzeni, w której będziemy mogli dowolnie zaplanować trasę z punktu A do punktu B, mieszając ze sobą różne sposoby transportu.

Ceny za wypożyczenie hulajnóg pozostaną bez zmian. Opłata początkowa będzie wynosiła 3 zł, a za każdą rozpoczętą minutę jazdy użytkownik zapłaci 0,50 zł.

Proces zamawiania hulajnogi Lime w aplikacji Uber jest banalny. Na głównym ekranie aplikacji Ubera znajduje się skrót z opcją Hulajnoga. Wybieramy hulajnogę Lime znajdującą się w pobliżu, skanujemy kod QR na kierownicy, aby odblokować sprzęt, a po zakończeniu podróży otwieramy aplikację Uber, aby zaparkować hulajnogę w odpowiednim miejscu i zakończyć przejazd. Voilà!

źródło: informacja prasowa