Uber
(fot. pexels.com)

Uber Comfort – nowa opcja przejazdów już dostępna w Polsce

Opcja przejazdów Uber Comfort jest już dostępna w wybranych polskich miastach. Oferuje ona nowsze, wygodniejsze samochody, doświadczonych kierowców i dodatkowe możliwości konfiguracji.

Reklama

Wyższy komfort podczas przejazdów

Dla klientów, którym nie wystarcza jakość oferowana w ramach usługi UberX, firma przygotowała opcję Uber Comfort. W mobilnej aplikacji jest ona pozycjonowana między wspomnianą, podstawową opcją UberX, a droższym wariantem Select. Dotyczy to również ceny – w tym układzie będziemy musieli zapłacić trochę więcej niż w przypadku najtańszych przejazdów.

Uber Comfort w aplikacji na iOS.
Z Uber Comfort można już korzystać w Polsce (fot. Tabletowo.pl)

Od dziś każdy użytkownik aplikacji, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS, może zamawiać przejazdy Uber Comfort w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu oraz Warszawie. Odpowiednia funkcja powinna być już widoczna po wskazaniu miejsca odbioru i punktu docelowego.

Uber Comfort to także wysoko oceniani kierowcy

Jak zaznacza Uber w oficjalnym komunikacie, po zdecydowaniu się na nową opcję przejazdów, klient otrzymuje dostęp do doświadczonych i najlepiej ocenianych kierowców – ocena 4,85 i wyżej. Ponadto, zaletą są nowsze samochody, które zapewniają sporo przestrzeni na nogi, co powinno pozytywnie wpłynąć na komfort podróży.

Możliwość większej personalizacji przejazdu

Pasażerowie w ramach Uber Comfort mogą wybierać dodatkowe ustawienia przejazdu, jeszcze przed jego rozpoczęciem. Dostępne opcje przedstawiają się następująco:

  • Preferowana temperatura – pasażerowie mogą wybierać spośród trzech dostępnych ustawień temperatury w samochodzie
  • Otwartość na rozmowę – pasażerowie mogą zadeklarować chęć rozmowy z kierowcą lub zdecydować, że wolą jechać w ciszy
  • Dłuższy, dodatkowo płatny czas oczekiwania na pasażera – pasażerowie mogą przygotować się do odjazdu w swoim tempie, korzystając z opcji płatnego przedłużenia czasu oczekiwania kierowcy aż do 10 minut

Pamiętaj o nowych standardach bezpieczeństwa

W związku z panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, firma zdecydowała się na wprowadzenie nowych wytycznych, aby chronić pasażerów i kierowców. Dodatkowo, Uber prosi o przestrzeganie podstawowych reguł:

  1. Zajmuj miejsce z tyłu
  2. Miej umyte ręce i korzystaj z płynów dezynfekujących
  3. Nie dotykaj przesłony ochronnej, jeśli jest zamontowana w pojeździe
  4. Zasłaniaj usta i nos osłoną twarzy lub maską
  5. Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta łokciem lub chusteczką